Wpis z mikrobloga

@Panicz888: No właśnie niemiecka gospodarka klęka a nasza jest następna w kolejce jako że to nasz największy rynek wymiany handlowej to co robi polski rząd? Próbuje jak najwięcej ludzi władować w kredyt hipoteczny oferując dopłaty bo balon na nieruchach przecież nie został napompowany wystarczająco. Ciekawe kto to będzie spłacał jak ludzie zaczną tracić pracę?
@programistalvlhard: Dlatego że wskaźniki są niejednoznaczne, obecnie wskazują jednocześnie na silną recesję jak np odwrócone krzywe dochodowości obligacji, spadająca produkcja i konsumpcja. Z drugiej strony mamy silny rynek pracy i obawy że inflacja odbije w górę oraz utrzymujące się ceny surowców.
@1masa: Czyli wiemy że nic nie wiemy dla mnie ludzie maja w #!$%@? kasy która #!$%@?ą swobodnie na różne rzeczy i stąd gospodarka się kręci (oczywiście dużo opartych na kredycie czy odroczonych płatnościach) Byłem pernamentnym niedzwiedziem i dalej jestem ale moja wiara jest krucha w jakieś recesje czy spadki patrząc po tym co się dzieje
@programistalvlhard: W sumie to nikt nie wie nawet FED twierdzi że będą reagować na bieżąco i nie wykluczają żadnego scenariusza, czyli jak inflacja wzrośnie to podniosą stopy a jak gospodarka nie wytrzyma to obniżą.