Wpis z mikrobloga

Nie polecam tego Magnezu . Raz, że po nim zacząłem mieć dziwne biegunki to po zagłębieniu się w temat dowiedziałem się o ciekawym zachowaniu tych ,,kapsulek''. Po polozeniu ich na dłoń, polaniu wodą i ściśnięciu ten proszek w środku zaczyna dosłownie parzyć, diabeł wie jaka tam jest reakcja chemiczna. To jest dosłownie jak trucizna do poparzenia wątroby. Dobrze, że już kilka osób z tego co czytałem zgłasza tą sprawę dalej.
#kfd #silownia #mirkokoksy
  • 8
@d3cybelek: każda sól kwasu cytrynowego, czy nawet sam kwas cytrynowy, wymieszany z małą ilością wody się nagrzewa. Dlatego na opakowaniu jest napisane, żeby popić całą szklanką wody.. Rozpuść sobie zawartość 4 kapsułek w szklance wody i zobaczysz, że woda nie będzie gorąca.
Co do biegunek: tak, nadmiar magnezu powoduje biegunki, to jedyny skutek uboczny. Wystarczy zmniejszyć dawkę.
Cytrynian magnezu jest dobrze przyswajalną i bezpieczną forą tego minerału, jest stosowany od wielu
  • 0
@Damian_TS: Faktycznie, 4 kapsułki rozpuszczone w szklance wody nie podniosły jej temperatury. Trochę wcześniej byłem przerażony bo trafiłem na dość duży wątek właśnie o tym gotowaniu się tych kapsułek i osobach z ,,poparzoną wątrobą''.

Co do dawek, brałem zalecaną 1 porcje dziennie i tyle, może faktycznie wystarczy po prostu zmniejszyć dawkę, czas pokaże.
@d3cybelek: a możesz mi podesłać na priv ten wątek na który trafiłeś? Bo to mnie trochę przeraża, że ktoś tak interpretuje proste zjawisko hydratacji kwasów, które się przerabia na chemii w podstawówce. Chyba, że ktoś celowo nakręca dramę, bo jak pisałem, większość producentów wykorzystuje cytrynian magnezu, nie tylko KFD.
Zalecana dzienna porcja to średnia dla całej populacji, może akurat Ty w swojej diecie masz juz dużo magnezu i więcej nie potrzebujesz.