Wpis z mikrobloga

Mam problem z nowym trawnikiem. Na wiosnę w ogrodzie znajomy zebrał mi warstwę ziemi z gruzem z budowy i w jej miejsce nawiozłem ok 10-15 cm ziemi polnej. Wszystko zostało wygrabione, zwałowane i wysiałem na nią trawę Barenbrug RPR. Po czasie zauważyłem, że miejscami ziemia jest twarda jak skorupa (pod spodem jest glina, głębiej piasek). Po jakimś czasie trawa ruszyła i w miejscach gdzie ziemia była w miarę luźna jako tako wykiełkowała, ale tam gdzie była najtwardsza nie ruszyła w ogóle. Dodatkowo ziemia okazała się zachwaszczona i w efekcie mam mieszankę trawy, wielu chastów i klepisk gołej ziemi. Szukam porady co z tym dalej robić, aby ten trawnik jakoś wyglądał. Próbowałem wszystko oblecieć mieszanką czarnej ziemi z piaskiem i robić dosiewki, tam gdzie są gołe płaty ziemi. Efekt mizerny, bo większość spływała po większym deszczu. Jakieś protipy co do dalszych działań? Aeracja, wertkulacja? A może zaorać wszystko i wysiać jeszcze raz po uprzednim dodaniu torfu i kompostu?

#trawnik #ogrodnictwo #ogrod
  • 2
  • Odpowiedz
@klintoniusz jesli ziemia była zebrana z powierzchni to nic dziwnego że są chwasty, trzeba by było najpierw zgarnąć ze 20cm a dopiero później zbierać ziemię żeby nawieźć w inne miejsce.

Najpierw chyba najlepiej byłoby zrobić oprysk żeby wybić wszystkie chwasty, a później po jakimś czasie zaorać i zasiać od nowa

Jeśli większa działka to możnaby z użyciem ciągnika zaorać i zabronować żeby wymieszać ziemię, jak mniejsza to glebogryzarką
  • Odpowiedz