Wpis z mikrobloga

Tak z ciekawości, do tych co maja dzieci.
Co skłoniło was do posiadania więcej niż dwójkę dzieci w dzisiejszych czasach które są mocno nastawione na rywalizację? Posiadanie kilku dzieci to ogromny wysiłek. Większość facetów jakich znam mający więcej niż 2 to chodzące zombie. Zastanawiam się czy takie plany są wynikiem czystych chęci czy bardziej wpadki.

#zwiazki #dzieci
  • 11
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: Jeśli dla kogoś powodem dla którego warto mieć dzieci jest kasa 800+ to już im współczuje. Mnie to nie przekonuje bo zarabiam dużo i te 800 dodatkowo życia mi nie zmieni.

@czescmampytanie Nie wiem, wszystkie inne oprócz dzisiejszych? Spójrz na model chiński, spójrz na model japoński. Tam rodziny nie decydują się na wielodzietność bo ciezko jest zagwarantować każdemu dziecku równa przyszłość, odpowiednio dobrze je wychować. No chyba ze chcesz wychować
@eskejper ja nie mam dzieci, ale mój brat ma dwójkę dzieci choć były plany na czworo. Niestety żona miała problem z utrzymaniem ciąży jak byli w trakcie drugiego dziecka i po prostu po jednym poronieniu (może kilku poronieniach, ale pewna nie jestem bo tylko raz była z tego powodu hospitalizowana) odpuścili sobie większa liczbę dzieci. Są ludźmi dla których posiadanie dzieci to najwyższa forma radości i misji w życiu.

W jednej pracy
@eskejper

zarabiam dużo i te 800 dodatkowo życia mi nie zmieni.


Tak tak, każdy mówi że mu życia nie zmienia, a i tak każdy gorączkowo wyciąga rączki po kasę "skoro fszyscy biorom to i ja biore mimo rze mnie stać, hehe". A kiedy idą wybory to tylko słychać kwik "dej" i "dej", i potężne klaskanie dupami że szczęścia kiedy pis podniósł gówniakowe+ z 500 zł na 800 zł.
Jesteś tu anonimowy i
Nie wiem, wszystkie inne oprócz dzisiejszych? Spójrz na model chiński, spójrz na model japoński. Tam rodziny nie decydują się na wielodzietność bo ciezko jest zagwarantować każdemu dziecku równa przyszłość, odpowiednio dobrze je wychować


@eskejper: przecież w chinach wzięło się to stąd, że państwo dawało kary za posiadanie większej ilości dzieci. japonia to też słaby przykład, tam od dawna na obywatelach ciaży duża presja społeczna i rywalizacja o bycie najlepszym.

samo stwierdzenie