Wpis z mikrobloga

Przy okazji śmierci Sinéad O’Connor, przeczytałem, że w kwietniu 1999 została ordynowana na duchownego Irlandzkiego Ortodoksyjnego Kościoła Katolickiego i Apostolskiego. Ceremonię zorganizowano w Grand Hôtel de la Grotte w Lourdes we Francji. Przyjęła wówczas imię Mother Bernadette Mary (Matka Bernadetta Maria) z rąk byłego biskupa Kościoła Palmariańskiego, Michaela Coxa.

Zainteresował mnie ten Kościół Palmariański. Okazuje się, że mają własnych papieży. Wybitnie ciekawy jest pontyfikat Grzegorza XVIII w latach 2011 - 2016, facet zrzekł się funkcji papieża i uciekł z Kościoła Palmariańskiego, by ożenić się z Nieves Triviño – byłą zakonnicą. W 2018 roku przeprowadził napad na Bazylikę Palmariańską, skończyło się to bójką z biskupami.

Jego następca Piotr III (na zdjęciu) opublikował encyklikę, w której oskarżył swojego poprzednika o zdyskredytowanie swego byłego Kościoła i kradzież dwóch milionów euro z Kościoła Palmariańskiego, a także różnych aktywów (w tym BMW X6): później ogłosił go apostatą, ekskomunikował i uznał za nieważne wszystkie jego czyny.

Nieźle się tam bawią. Uniwersum papieży wydaje się naprawdę ciekawe.

#religia #kosciol #papiez
RegierungsratWalterFrank - Przy okazji śmierci Sinéad O’Connor, przeczytałem, że w kw...

źródło: 800px-Joseph_Odermatt

Pobierz
  • 16
Papieże palmariańscy mają taką przewagę nad katolickimi, że osobiście widują się z Jezusem. Tutaj ciekawe nagranie papieża Grzegorza XVII. Nieźle go odgięło.

Co ciekawe, Grzegorz XVII został oskarżony o wykorzystywanie seksualne niektórych księży i ​​sióstr zakonnych, do czego z resztą się przyznał.
RegierungsratWalterFrank - Papieże palmariańscy mają taką przewagę nad katolickimi, ż...
@Cilthal: z wikipedii

W grudniu 1975 roku, w myśl otrzymanych podczas objawień wskazówek, Clemente Domínguez y Gómez założył własną wspólnotę religijną – Zakon Karmelitów od Najświętszego Oblicza w braterstwie z Jezusem i Maryją. Pięciu jego członków, w tym założyciel, zostało 1 stycznia 1976 roku wyświęconych (z punktu widzenia Kościoła Rzymskiego „ważnie, ale niegodnie”) przez katolickiego arcybiskupa Pierre'a Martina Ngô Đình Thụca, który w wyniku tych święceń został ekskomunikowany przez papieża Pawła
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.