Wpis z mikrobloga

Jeździ ktoś z was mt5 i ma może porównanie do code r/level t/formula cura?
Mam cury2 ale te hamulce są tak kapryśne że doprowadziły mnie dzisiaj do kurvvicy, natomiast mają super kształt dźwigni który bardzo przydł mi do gustu
Zastanawiam się nad zmianą na mt5 + ew. klamki z szimano, rozważam jeszcze slx m7120
Pany co brać, co lepsze, z czym będę miał miej niespodzianek i jeebania?

#mtb #rower #enduro #enduromtb #downhill #freeride
  • 31
level t/


@sharkslayer: to jest z 10 poziomów ponizej reszty która wymieniłeś.
Coder R bardzo dobre hamulce, ale zdecydowanie warto dołożyć do rs lub rsc, swing link robi OGROMNĄ robotę. Cure masz to wiesz że to zajebisty hamulec. Shimano to mega awaryjne gówno i poza saintami ciężko cokolwiek od nich polecić. A Magura jak to Magura, zajebista, sam obecnie jeżdżę na MT7, jeździłem na MT5 przez chwilę i nic wiec nie
Shimano to mega awaryjne gówno i poza saintami ciężko cokolwiek od nich polecić.


@teryuu: ciekawi mnie skąd masz tą opinię?
mam tego w sumie z 6 sztuk i jakoś wszystkie działają ok
w zasadzie to historycznie rozpadł mi się tylko jeden hamulec - hayes stroker - dot mu uszczelki przeżarł.
ja rozumiem, że można shimano zarzucić nieodpowiadającą modulację (ale to jest zdecydowanie kwestia gustu) ale awaryjnoiść?
@siona: m8000 w jednym rowerze wymienione klamki na gwarancji 3 razy, łącznie cztery sztuki miałem, za każdym razem pęknięta membrana w ciągu dosłownie kilku dni. Nawet po wyciągnięciu z pudełka i odpowietrzaniu klamka się albo zapada, albo puchnie, do tego nigdy nie wiadomo w którym momencie skoku złapie tarcze, łapie sobie jak chce. No nie ma to jak nieprzewidywalny hamulec na trasie. W tym samym modelu zacisk wymieniany dwa razy, za
@siona: widocznie krakowskie powietrze źle działa na szimanochy xD no cóż, dobrze że jest drugą opinia, OP może.sobie sam zdecydować, ja opisuje tylko swoje doświadczenia i nie jestem w stanie z czystym sumieniem nikomu polecić Shimano ( ͡ ͜ʖ ͡)
@teryuu: idź pan w #!$%@? z tymi curami, notorycznie coś się z nimi #!$%@? albo trafiłem na mega felerną partie produkcyjną. Pierwsze zgłoszenie gwarancyjne zaraz po zakupie, puściła uszczelka miedzy połówkami zacisków i płyn wydobywał się z łączenia xD nowe hample kupione w sklepie i pierwsza wysyłka gwarancyjna. Po naprawie git zylety aż nie pojechałem na wypad do Szczyrku xD powtórka z rozrywki, wpada klamka do kiery, jest miękka i gąbczasta
pływającego punktu hamowania ale dopuszczam do siebie ze mogli to naprawić w nowych slx i xt


@sharkslayer: nie naprawili xD to jest rzecz totalnie nieakceptowalna w hamulcach i nadal występuje w każdym ich modelu. Od siebie polecam Magurę, mam teraz i na lepszym hamulcu nie jeździłem, zupełnie zero problemów a moc gigantyczna
@teryuu no właśnie, kuźwa o co chodzi z tymi Shimano. Deore w jednym rowerze klamkę wymieniłem już po roku, a w drugim kuźwa też Deore zapowietrza mi się co parę miesięcy. Co z tymi klamkami Shimano trzeba zrobić, żeby jako tako było ok?
Deore w jednym rowerze klamkę wymieniłem już po roku


@Loob77: to i tak zajebiście długo wytrzymały

Co z tymi klamkami Shimano trzeba zrobić, żeby jako tako było ok?


#!$%@?ć, założyć coś innego ( ͡ ͜ʖ ͡)
@teryuu: to lipa, bo jeździłem w tym roku na ebike slx 7120 modulacja jak i siła na tarczy 200/203 bardzo mi odpowiadała do tego stopnia ze naprawdę bije się z myślami z zakupem mimo ich awaryjności. Na pewno stawiam je wyżej niż code r, ale nie jezdzilem na mt5
@teryuu: może mi pomożesz, wymieniłem w swoim canyon stoic 2 hamulce z mt200 na magury mt5, nawet taki post popełniłem na reddit: https://www.reddit.com/r/MTB/comments/156uwcc/poor_braking_performance_with_new_magura_mt5/
założyłem teraz tarczę z magury, odpowietrzyłem przód trzeci raz. Hamulec hamuje, ale nie jestem w stanie np. z 30km/h zablokować hamulca (no chyba, że nie mam tyle siły w dwóch palcach) na ziemi/żwirze. Na chodniku również nie jestem w stanie mieć takiej mocy hamowania żeby zablokować koło. Czy
@tom1988: inna sprawa że Magury są dość ciężkie do odpowietrzenia poprawnie, nawet jak myślisz że zrobiłeś to dobrze. Ale jakby były zapowietrzone to czulbys że klamka jest gumowa/zapada się
@teryuu: a powiedz mi jak działa ten hamulec gdy jest w pełni sprawny, jesteś w stanie np. na asfalcie zablokować koło przy 30km/h? Dzisiaj czyściłem tarczę izopropanolem, szmatka była brudna (coś czarnego) więc ewidentnie wynika z tego, że klocki są brudne. Zamówię jakieś półmetaliczne, zastanawiam się jeszcze nad tym, że może klocki nie łapią równo tarczy, bo coś jest krzywo.
@tom1988: no generalnie mt5 mocy nie brakuje, te hamulce rozpędzona ciężarówkę by zatrzymały a co dopiero zablokować koło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

zastanawiam się jeszcze nad tym, że może klocki nie łapią równo tarczy, bo coś jest krzywo.


Zdejmij koło, wciśnij klamkę o sprawdzaj czy tłoczki równo wychodzą, jeśli nie to może je wysunąć, przesmarowac krawędzie i wepchnąć z powrotem a jak nie to rozebrać zacisk i
@teryuu: dzięki za pomoc i informacje, jeśli na tarczy zostaje mi coś ciemnego to jest to prawdopodobnie jakiś smar z klocków. Zacznę od wymiany klocków.
@teryuu: kurcze, wymieniłem dzisiaj tarcze na grubsze magura, przednie klocki na półmetaliczne. Przejechałem 3km i przodu jeszcze nie dotarłem więc rower praktycznie nie hamuje, bo z 20km/h z całej siły wciśnięta klamka niestety nie blokuje koła, hamulec wydaje się odpowietrzony, bo klamka chodzi dobrze. Za to tylny hamulec dzisiaj potraktowałem tak, że odpowietrzałem przy klamce (z płynem w strzykawce, kilka razy zaciągając a na końcu dobijając do końca, niestety klamka dalej