Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Skąd to piętnowanie osób po przejściach? Powiesz, że jesteś z rodziny alkoholowej lub innej patologii, to od razu przypisują Ci bycie DDA, która ma problemy i będzie mieć problemy z utworzeniem związku. Tymczasem ludzie pochodzą z pełnych rodzin bez patologii, a nie potrafią zauważyć, że sami są zaburzeni, a to mają jakieś problemy z poczuciem własnej wartości, a to nieasertywnie rozwiązują problemy. Zresztą, niektórzy nie mają refleksji nad sobą i przyjmują, że są z normalnych rodzin ,a nie widzą, że rozwiązują problemy jak ci niepełnych.

To że ktoś jest z trudnej rodziny naprawdę nie oznacza kłopotów. Przecież czasami zmusza to do refleksji i zmian, oraz wstrzymywania się od pewnych zachowań.

Wzięło mnie na ten post, bo widzę znajomych i to jak się zachowują, a pierwsi są do oceniania innych. Coraz częściej dopada mnie myślenie, że środowisko ma mały wpływ na to jacy jesteśmy w przyszłości. Widzę to po sobie.
#psychologia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
@mirko_anonim: bo czesto oznacza klopoty niestety, tzn prawdopodobienstwo jest wieksze niz w przypadku normalnych rodzin bez pronlemow (ale oczywiscie jak piszesz z takich normalnych rodzin tez wychodza ludzie z problemami)

i oczywiscie tez masz racje ze nie musi byc problemow, a na pewno nie jakichs ogromnych
a skad wiem? bo sam jestem z rodziny gdzie ojciec byl alkoholikiem
@mirko_anonim: myślę, że co rodzina to bagno. Nie ma ideałów i wszędzie jest ciężko w ten czy inny sposób, może po prostu jedni mają ciężej drudzy lżej. No i faktycznie nie każdy może sobie zdaje sprawę z jakichś problemów które wychodzą z czasem. Ale pełna, spoko rodzina w której nie ma co drugi dzień spin to jednak jest coś czego można pozazdrościć, no i oczywiście rodzina bez uzależnień.
Osoba z pełną,
@mirko_anonim: Bo zawsze tak było - podział - lepsi i gorsi. Każdy chce być lepszy. Ja też kategoryzuje. Jak mam kogoś przed osobą kto wylazł z patologii to go testuje i jak jest mało patologiczny to zawieram znajomość. Jak bardzo to won. Człowieku, nikt się nie będzie męczył z czyimiś problemami z dawnych lat bo każdy chce mieć swoje bezproblemowe życie. I to jest przykre. To jest smutne. Najlepiej wgl zapomnieć