Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad obejrzeniem serialu Arrow. Jednak czy jest to też tak ogromne universum jak marvelowscy defendersi? W sensie, by zrozumieć Daredevila, trzeba obejrzeć Defenders, a jeszcze wcześniej Jesscię i Luka, i tak dalej i tak dalej. Nie chcę się już po prostu pakować w kolejne tak rozbudowane uniwersum, które ciężko nadrobić.

#seriale #marvel #arrow
  • 13
@Vena_cava1995: Nie, spoko możesz od razu oglądać Arrow.
Dopiero gdzieś w ostatnich sezonach pojawia się Flash epizodycznie.

by zrozumieć Daredevila, trzeba obejrzeć Defenders, a jeszcze wcześniej Jesscię i Luka,


a Iron Fist? xD
@Vena_cava1995: jest polaczone, ale nie musisz ogladac flasha, legends of tomorrow tym bardziej
supergirl tez mozna olac
ewentualnie constantine mozna by ale ocxzywiacie tez nie trzeba ale zebys poprostu wiedzial kto to jest bo sam serial constantine nie ma zadnego polaczenia z arrowem

najwiecej jest chyba crossoverow z flashem, ale to mozesz sobie doczytac ewentualnie na wiki w opisie odcinkow
@Vena_cava1995: w kilku odcinkach pojawia się Flash i jest kilka odcinków "Crisis on the infinity earth" gdzie jest Arrow, Flash, Supergirl, Legends of Tomorrow i Batwoman, gdzie w każdym serialu jest jakiś odcinek z tej serii, ale można to olać. a w marvelu też można obejrzeć Daredevila bez oglądania reszty tych gównoseriali. No jeszcze Punisher, bo tylko te dwa są warte uwagi.
@Vena_cava1995 jakim cudem musisz obejrzeć wszystko żeby zrozumieć daredevila, skoro on był pierwszy z tych co wymieniłeś, poza tym nic nie trzeba, ja tych gównianych seriali nie widziałem, a i tak daredevila bardzo lubiłem, tak jak Punishera
@toodrunktofuck: ale przed Daredevilem 3 jest chyba najważniesze wydarzenie z Defenders, czyli zawalenie się budynku i cały wątek z Elektrą. Bez tego wogóle nie wiadomo co z Mattem na początku 3 sezonu Daredevila. Na akutat nadrobiłam wszystko, i kończę Daredevila już. To nadserial dla mnie- te jego wewnętrzne walki do dobro i zło, nawiązanie do chrześcijańskiej moralności, przyjaźń z Karen i Foggim trochę jak Harry, Hermiona i Ron. No i oczywiście
@Vena_cava1995: jak chcesz oglądać Arrow to oglądaj, ale to ma 8 sezonów. 1,2,5 są fajne reszta gówno ja UJ. Później się robią crossovery z innymi serialami jak The Flash, SuperGirl, Legends of Tommorow (gdzie gra majkel scofild i link burrows xd) przeważnie w Arrow są to odcinki 8/9 ja się zakochałem w Olivierze Queenie xD