Wpis z mikrobloga

Cześć.
U mojego dostawcy neta była promka na lepszy transfer. Opcja 1000/500. Wziąłem
Prędkość max jaką dostaje z speedtest załączam.
Obsługa na moje skargi twierdzi że ten test nie jest miarodajny, bo i serwery różne i przeglądarki różne. Moim zdaniem pitolą ale ok.
Czy znacie może stronę na której znajdę duży plik do ściągnięcia abym mógł przetestować realne ściąganie?
Takie żeby serwer nie ograniczał przepustowości. Chce zobaczyć odczyt w MB
#komputery
Krizz - Cześć.
U mojego dostawcy neta była promka na lepszy transfer. Opcja 1000/500....

źródło: obraz_2023-07-26_223656382

Pobierz
  • 14
@Krizz:
"Obsługa na moje skargi twierdzi że ten test nie jest miarodajny, bo i serwery różne i przeglądarki różne. Moim zdaniem pitolą ale ok."

Maja racje. Testuj bedac podlaczonym po kablu (nie wifi) i pamietaj wybrac najblizszy serwer speedtest.
@Krizz: BTW mam nadzieję że wiesz o tym że nigdy nie będziesz osiągał takich samych wyników. Wszystko zależy od pory dnia i humoru lokalnej infrastruktury.
@Krizz: Oj panie złoty, na dobry początek to ty zobacz co faktycznie masz w umowie w ramach parametrów technicznych usługi, bo tam możesz mieć niezłe zdziwko.
Generalnie co te śmieszki sprzedają to nie 1000/500 tylko "do" 1000/500. W praktyce ja mam umowę na internet 500 Mb/s, faktycznie to się nazywa "Internet Światłowodowy do 500 Mb/s" i teraz uważaj to są parametry techniczne:

Max Download: 500 Mb/s
Max Upload: 30 Mb/s
@Krizz: a twój komputer w ogóle uciągnie 1gbit? dysk musi Ci ogarniać 125MB/s zapisu w połączeniu z innymi operacjami może tyle nie mieć.

Po drugie to po co brać prędkość do której nie ma zastosowania w realnym życiu. no chyba że masz firmę gdzie neta musisz rozbić na XX komputerów.
Ja od grubych lat mam 300mbit i mi to w zupełności wystarcza. I zawsze te 300 jest.