Wpis z mikrobloga

#slask #podrozujzwykopem #zwiedzajzwykopem #katowice #chorzow
Siemka śląskie Mirki. Wybieram się na koncert Rammsteina do Chorzowa i zgodnie z moim zwyczajem zostanę tam kilka dni. Nigdy nie byłam na Śląsku. Jestem człowiekiem północy ;) co warto zobaczyć nieoczywistego? Najlepiej bez tłumu ludzi? Doradzcie proszę! Mam do dyspozycji samochód więc może być trochę oddalone. A może jakiś blisko szlak na 1 dzien w górach? Jestem otwarta na wszelkie propozycje.
  • 12
  • Odpowiedz
@Kotiki_to_nie_foki: powiem cos oczywistego czym jest planetarium ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale imo warto, szczegolnie po zmianie.
A tak jakby Ci sie chcialo to moze kopalnia? guido? Slask mozna w sumie potraktowac jako jedno duze miasto, wiec 20min samochodem z Kato/Chorzowa problemem nie powinno byc
  • Odpowiedz
@Kotiki_to_nie_foki: po prostu wbijaj na Mariacką w Katowicach, po tych kilku dniach rodzina Cię odbierze ( ͡º ͜ʖ͡º)
A tak serio:
1. Kopalnia Guido w Zabrzu + Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach (albo Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu),
2. Park Chorzowski, w którym jest też zoo i wesołe miasteczko plus nowe planetarium,
3. Pszczyna na cały dzień : tu jest kupa atrakcji
4. Dolina Trzech
  • Odpowiedz
Polecam to co dlycs pisal +:
1. Spodek w Katowicach.
2. Rytuały saunowe w Aquadromie.
3. Pałac Tiele-Wincklerów w Miechowicach.
4. Egzotarium w Sosnowcu.
5. Kebab w Armenia Grill Będzin.
6. Spływ kajakiem Przemszą.
7. Energylandia w Zatorze.
8. W góry proponuję jechać do Bielsko Biała pociągiem, potem autobusem 7/8 i lądujesz pod Szyndzielnią, idziesz na Klimczok a jak się zmęczysz to masz wagoniki.
  • Odpowiedz