Wpis z mikrobloga

@kruko0: bo kiedys jak duzo naduzywalem uzywek to myslalem nad upuszczeniem krwi bo twierdzilem ze moze byc za bardzo wysluzona jesli tak to moge powiedziec, no i po upuszczeniu mial bym nowa swiezutką krew
  • Odpowiedz
@Haslo_login: To mit. Pomysl przez chwilke nad tym glebiej: A jak mocno sie wykrwawisz np. w wyniku przeciecia sie nozem... to tez juz musisz oddawac?

Troszeczke inaczej to wyglada gdy latami juz oddajesz regularnie. Ale to tez nie tak ze zaraz cos Ci bedzie. Gdybys przestal to organizm zaraz sie zaadaptuje. Moze chwilowo lekko sie pogorszyc samopoczucko. Ale nie musi. To juz indywidualna sprawa.

Niech mnie ktos jeszcze poprawi, prosze uprzejmie.
  • Odpowiedz
jak się zacznie oddawać krew to już cały czas co jakiś czas musisz


@Haslo_login: Mit wyssany z palca, niestety pokutuje w społeczeństwie. Jest cała masa dawców którzy przestali z różnych przyczyn oddawać i nic się nie dzieje. Zresztą oddawać w Polsce można do 65 roku życia i nie ma specjalnych zaleceń dla honorowych dawców, którzy dużo oddawali i ten wiek przekroczyli.
  • Odpowiedz
@Haslo_login: Reginalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa właściwe dla twojego województwa się tym zajmuje, mają punkty stałe i okresowe oraz czasem autobus do oddawania krwi zajeżdża na jakąś imprezę. Szpitale wojskowe też pobierają w ramach Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
  • Odpowiedz