Wpis z mikrobloga

Wiem, że problemy z pojazdami i ich dystrybutorami to temat nudny, ale wrzucę swoją historię z Yamaha Polska ku przestrodze, może komuś się wyświetli w google - Problemy z Yamaha MT09 2021
Od 3.5 miesiąca nie mogę korzystać z Moto.

Pierwsze problemy z motocyklem występowały już we wrześniu 2022, jednak serwis nie przyjął wtedy motocykla, twierdząc, że nie widzą problemu.
Pierwszy raz został przyjęty na naprawę 12 kwietnia 2023. Serwisowany był z powodu wyskakujących błędów elektroniki (Check engine na wyświetlaczu) które pojawiały się razem z chwilowym szarpaniem lub spadkiem mocy motocykla.

W trakcie ich diagnostyki motocykl doznał awarii całkowicie (według serwisu przestał reagować zupełnie na przekręcanie kluczyka) ... Dla mnie pachnie błędem serwisanta ale nikt się nie przyzna.

W okresie od 12 kwietnia do 29 maja 2023 roku motocykl był serwisowany w ASO w Warszawie, ul Połczyńska 120C tzw Poland Position, czy tam inny Liberty Motors.

Wymieniona została wiązka główna, licznik i ECU (komputer) w motocyklu, za każdym razem czekając 2-3 tygodnie na kolejną część bo takie mają procedury.

Odebrałem go 29 maja i ten sam problem zaczął występować ponownie po kilku dniach. Odwiedzałem serwis, jednak ponownie były problemy ze stwierdzeniem przyczyny problemów.

Motocykl został ponownie przyjęty do serwisu 23 czerwca 2023 kiedy Yamaha zgodziła się na przyjęcie do naprawy w ramach reklamacji do naprawy gwarancyjnej, od tego czasu czekamy na jedną część TPS <czujnik położenia przepustnicy>

Serwis za wszelkie opóźnienia obwinia dystrybutora, czyli Yamaha Motor Europe N.V. (Spółka Akcyjna) Oddział w Polsce.

Kontaktowałem się w tej sprawie z dystrybutorem, dostałem informację e-mailowo, że przesyłka "zaginęła w transporcie" ale kolejna trafi do serwisu najpóźniej 21 lipca 2023 roku.

Następnie dzisiaj, tj. 25 lipca 2023 otrzymałem od serwisu informację, że "dystrybutor Yamaha" poinformował, że przewidywany termin to "prawdopodobnie połowa sierpnia".

Ludzie z serwisu mówią, że są bezsilni skoro Yamaha im nie wysyła części.
Według nich mogę się kłócić z dystrybutorem...

Więc walczę dalej... a powyższą historię zostawiam tutaj dla zainteresowanych motocyklami Yamaha.

#motocykle #yamaha #motoryzacja #mt09
  • 6
@Reloop masakra, sezon w pełni a tu taka wtopa. ale zaraz zaraz, gdzie ci wszyscy co plują jadem z mordy gdy ktoś pisze coś o chińczyku? jak to było? kup se japońca to nie będzie się psuł? widziałem raporty jak lawinowo wzrasta ilość usterek i wad fabrycznych nowych motocykli japońskich czy niemieckich. odpadające tarcze, pękające ramy czy rozszczelnienia baku i pożary tym spowodowane...popatrzcie na raporty FEMA co to się dzieje..
chińczyku? jak to było? kup se japońca to nie będzie się psuł? widziałem raporty jak lawinowo wzrasta ilość usterek i wad fabrycznych nowych motocykli japońskich czy niemieckich. odpadające tarcze, pękające ramy czy rozszczelnienia baku i pożary tym spowodowane...popatrzcie na raporty FEMA co to się dzieje..


@Kick_Ass: podrzuć linka do tego raportu, z chęcią poczytam.
@Kick_Ass: ostatnio oglądałem materiał typa co wziął nową Afrykę (chyba sobcio na YT czy jakoś tak) i po krótkim czasie już wyłazi mu rdza na ramie, a sama rama miejscami jest ledwo przyprószona farbą a nie pomalowana. W tej cenie to jakieś nieporozumienie.