Wpis z mikrobloga

Wołam @estenten: @gomjeden
Jak ktoś chce sobie polepszyć działanie ETS 2 i ATS to zapraszam, zapraszam. Oczywiście wszystko robicie na własną odpowiedzialność!!!
Pierwsza rzecz "zwiększenie bufora" i to dla wszystkich bez wyjątku:
Wchodzicie do Dokumenty>Euro Truck Simulator/American Truck Simulator>Config (otwieracie notatnikiem) i szukacie [uset rbufferpagesize] i zmieniacie z 10 na 20 lub nawet 30 jak ktoś chce, ja mam 20. ---- to ma poprawić działanie map i zmniejszyć ilość crash'y.

Teraz krok nie dla wszystkich, ponieważ mam tylko opcje dla osób którzy posiadają 64 bitowy Windows oraz grają na DX11 oraz posiadają 8/16/32 Gb pamięci RAM.
1. Wchodzicie na Steam oraz do waszej Biblioteki
2. Rozwijacie przy ETS2/ATS pasek prawym przyciskiem myszy
3. Wchodzicie we Właściwości
4. W zakładce Ogólne macie pasek na dole dla zaawansowanych użytkowników i tam wklejacie odpowiednią linijkę dla waszej pamięci RAM:
8GB:
-64bit -nointro -unlimitedlog -rdevice dx11 -mm
poolsize 4096 -mmmaxresourcesize 32 mmmaxtmpbufferssize 1000

16GB:
-64bit -nointro -unlimitedlog -rdevice dx11 -mmpoolsize 8192 -mmmaxresourcesize 32 -mmmaxtmpbufferssize 1000

32GB:
-64bit -nointro -unlimitedlog -rdevice dx11 -mm
poolsize 16384 -mmmaxresourcesize 32 -mmmaxtmpbufferssize 1000

Nie będziecie mieli raczej więcej FPS'ów, ale nie powinniście mieć przycinek których np ja doświadczałem i po wprowadzeniu obu rzeczy gra jest bez zacięć. Również nie będzie intro po włączeniu gry tylko od razu wchodzicie do Pulpitu głównego.

Szerokiej drogi wszystkim
#ets2 #ats #gry
CrazyxDriver - Wołam @estenten: @gomjeden 
Jak ktoś chce sobie polepszyć działanie ET...

źródło: ats_20230602_082614_00

Pobierz
  • 7
@CrazyxDriver: Ogarnął ktoś z Was sposób na to żeby blokada refresh rate'u nie zmieniała się z każdym zminimalizowaniem gry? Mam ustawione 84 hz bo nie potrzebuję więcej a przy każdym zminimalizowaniu i powrocie do gry robi się 240. -.- Tyczy się to zarówno ETS, jak i ATS (ten sam dziurawy silnik).