Wpis z mikrobloga

Od wczoraj od 18 czekam na szpitalnym SOR. Mija już 13 godzina. Jak sądzicie po ilu h siedzenia na dupie bez snu na krzesle mam szanse na przyjęcie?


#zdrowie #leki #szpital #sor #polska #nfz #przegryw

Po ilu h czekania na sor masz szanse zostać przyjętym?

  • Na NFZ to tylko znajomi ordynatora 38.3% (120)
  • Dwie doby 12.1% (38)
  • Trzy doby 15.7% (49)
  • Trzymaj się Mirek! NFZ to żart 33.9% (106)

Oddanych głosów: 313

  • 29
  • Odpowiedz
  • 3
@thorgoth: potrzebuje specjalistycznych badań, których nie da się zrobić prywatnie ani inaczej niż przez szpital. Terminy przyjęć planowych na kilka lat do przodu (a skierowanie cito), wiec nie ma innej opcji.
Poje bany system
  • Odpowiedz
@marcus777: Teściowa dostała zawału, więc w nocy szwagier zawiózł ją na sor. Było może z 5 łóżek z czego wszystkie zajęte przez meneli. Teściowa i jeszcze jakiś stary dziadek (taki już mocno stary) mieli do dyspozycji tylko krzesła. Po paru godzinach, skrajnie wymęczona spytała pielęgniarek kiedy dostanie jakieś łóżko, albo chociaż ten dziadek bo ledwo żyje. W odpowiedzi uslyszala, grseczne "Niesteyy vhwilowo wszystkie zajete, musi Pani poczekac", a za chwile
  • Odpowiedz
@marcus777: O widzisz, ja tez bylem ostatnio z urazem jednego ze stawow i po okolo 3h elegancko z przeswietleniem, diagnoza, recepta i L4 udalem sie do domu. No ale Warszawa to #!$%@? wylegarnia patusiarni wiec wspolczuje.
  • Odpowiedz
@marcus777: sor to nie miejsce na badania - to miejsce gdzie ratuje się ludzi po wypadkach NAGŁYCH - grzecznie do recepcji szpitala i tam się dowiedzieć co dalej

Mogą Cie nie przyjąć po prostu dla zasady, imho czekanie tam to strata czasu dla wszystkich
  • Odpowiedz
@marcus777: lekarz przyjmujący prywatnie może wypisać Ci skierowanie na wszystkie badania, specjalistyczne również. Wątpię aby były to jakieś badania nie do zrobienia prywatnie, kwestia kosztu i miejsca. Robiliśmy różowej różne badania prywatnie bo szybciej niż przez szpitale i czasem opłacało się jechać z Wawy do Kielc na przykład bo zamiast 1500pln badanie 400pln. Chirurg prywatnie wypisywał też skierowania do szpitala na badania z odpowiednimi adnotacjami i wtedy dawało się szybko
  • Odpowiedz
@marcus777: Zależy jak cię ocenili. Ja np.a w zeszłym tygodniu trafiłem na sor z ostrym bólem brzucha. Kamień w moczowodzie. Trzymali mnie z półtorej godziny zanim dostałem coś przeciwbólowego i kolejne dwie zanim przyjęli ja oddział. Jeżeli nie odczuwasz bólu to będą przesuwać, biorąc innych, którzy w danym momencie mają gorzej. A i widzę że ty nie powinieneś a ogóle na sor jechać. Myślisz że tylko ty masz długi termin?
  • Odpowiedz
@marcus777

potrzebuje specjalistycznych badań, których nie da się zrobić prywatnie ani inaczej niż przez szpital. Terminy przyjęć planowych na kilka lat do przodu (a skierowanie cito), wiec nie ma innej opcji.

Poje bany system
  • Odpowiedz