Wpis z mikrobloga

Trochę ponad rok od zrobienia mieszkania i już problem ze spłuczką. Jak tylko naleje się woda do pełna to zaczyna lecieć woda do kibla sama z siebie.

Ech, specjalnie wszystko kupiłem trochę droższe, żeby mieć spokój, stelaż z Geberita z tego co pamiętam najlepszy jaki mieli w markecie, a równie dobrze mogłem kupić 3x tańszego chińczyka i wymieniać co rok na nowy cały środek.

Jakieś porady co tam mogło się zepsuć? Bo rozkręciłem, poruszałem wszystkim w środku, powyzywałem, wypiłem piwo z nerwów, ale nie pomogło.

#gorzkiezale #remontujzwykopem
  • 15
@Murasame: Dokładnie mam taki sam problem, tylko z 12 letnim Cersanitem. Pojechałem na 2 tyg na urlop, zakręciłem wodę - więc wszystkie gnaty spłuczki nie były zatopione w wodzie i przez to kamień robił "hulaj dusza, piekła nie ma"
#!$%@?ł się zarówno napełniacz jak i zawór spustowy, czyli takie coś

https://allegro.pl/oferta/cersanit-zawor-spustowy-do-stelaza-podtynkowego-as-12782757004

Nie gwarantuje, że u Ciebie to samo, ale jest to bardzo prawdopodobne.
@marcel_pijak:

Właśnie tak myślałem, że to jest spowodowane tym, że mnie nie było kilka dni i zakręciłem wodę. Tym razem spuściłem wodę przed wyjazdem, więc było w środku pusto.

Wlałem tam pół litra octu xD Jak nie pomoże to wleje znowu, mam nadzieję, że to coś pomoże.
@Murasame nie wiem, nie próbowałem więc skwituję to ostrożnym "nie odradzam, ale też nie polecam" żeby potem nie było na mnie ( ͡º ͜ʖ͡º)
A tak serio to np. u mnie uszczelka jest dosyć schowana i trzeba rozkręcić parę elementów żeby się do niej dostać, więc nie wiem czy samo moczenie w occie bez rozkręcania pomoże na tyle, żeby woda przestała lecieć.
@Murasame: Mam to samo, kibel i spłuczka wtedy standardowe jak na ad 2003 żadne tam geberity tylko zwykły kompakt stojący, wymieniłem z rok temu cały środek na shit z casto ale nowy bo tamten sie rozsypał. Odkręciłem całą skorupe, wyczyściłem wszystko na glanc a to gówno wytrzymało 1,5 roku?
Jak ci sie nie chce grzebać przy kiblu to kluczem jest przykręcić zawór tak żeby nie napuszczał wody pełnym ogniem tylko przy
@Murasame trzeba było kupić stelaż Grohe pneumatyczny

wszystko możesz wymienić przez otwór rewizyjny (pod guzikiem) zadzwoń do nich na infolinię i powiedzą gdzie co kupić itp.