Wpis z mikrobloga

Pytanie o rozliczanie rachunków w spółdzielniach mieszkaniowych.
Od jakiegoś czasu opłacam rachunki za wodę do spółdzielni, oddzielnie zimna, oddzielnie podgrzanie. Woda i podgrzanie w czynszu. Załóżmy, że okres 2021-2022 kwota 30zł za podgrzanie. Na koniec roku informacja, że podnoszą do 45zł za podgrzanie i przez kolejne miesiące taka zaliczka jest płacona w czynszu. Następnie, w kwietniu, przychodzi rozliczenie za okres styczeń-marzec, a koszt jaki widnieje za podgrzanie wody to 55zł. W kolejnych miesiącach kwota zaliczki za podgrzanie nie zmienia się i wynosi 45zł, tak, jak od początku roku, ale rozliczenie kwiecień-czerwiec przychodzi z kwotą 50zł. Zaliczka w czynszu ciągle bez zmian.
Kwoty wymyśliłem, żeby zobrazować o co chodzi.
Czy spółdzielnie nie mają umów z dostawcami na stałą kwotę w jakichś okresach rozliczeniowych, które można od razu zawrzeć w czynszu, czy jak to działa? Nie mogę przewidzieć jaki rachunek będę miał do opłacenia, bo kwoty między zaliczkami, a realnymi rachunkami różnią się znacząco, a mi bez przeszkód mogą podnieść np. do 100zł?
#nieruchomosci #mieszkanie
  • 1
@elmasterlow: nie, po prostu w spółdzielniach pracuja idioci. U mnie bywało nawet gorzej, bo potrafiły być niskie rachunki przez prawie cały rok, a pod koniec po kilka stów zaczynało przychodzić.