Wpis z mikrobloga

Patrzcie jak nas PIS wyebal z tymi K9 z Korei


@neurotiCat: Pamiętam jak każdy, kto miał jakieś obiekcie co do tego był wyzywany na wykopie od ruskich xD. A teraz się okazuje że k9 to gówno. K2PL nie powstanie xD. FA-50 to kolejne gówno. Ale super, że oddaliśmy postsowiecki złom na Ukrainie. A nie czekaj oddaliśmy najlepsze armatohaubice a teraz będziemy się męczyli z koreańskim kosztownym gównem.
Pamiętam jak każdy, kto miał jakieś obiekcie co do tego był wyzywany na wykopie od ruskich xD.


@Koniasz: A ja nie pamiętam, ponieważ niczego takiego nie było maniuplancie.
Każdy pisał, że lepsze byłyby kraby.

Chyba ci się pomyliło z czołgami K2.
@BayzedMan: Czołgi k2 też fatalne z cienkim frontalnym i muszą przejść standaryzacje, która nie nastąpi. Zdradziecki rząd już nawet się nie kryje z tym czyje interesy reprezentują ¯\(ツ)/¯
@Thorkill: I ostatecznie wybrali Leopardy, ale w tutaj popatrz na ich teren. K2 tam pasuje, a i sama Norwegia nie musiała brać kredytów na dekady, albo i pokolenia i mają budżet by sobie standaryzować pod siebie w porównaniu do nas ¯\(ツ)/¯
@Koniasz: nie zesraj się z tym "jak mówiłem x, to mnie od ruskiej onucy wyzywali". Jakoś rzadko odnosisz się do kwestii, w których się myliłeś, usuwasz komentarze itp. Co do K9, to jak z każdym tematem o którym większość nie ma pojecia, jeden rabin power tak, drugi śmak. A bajdurzenie po fakcie, że 'a nie mówiłem', w temacie w którym nikt nie zna szczegółów, to zwykła sciema. BTW, jesteś ruską onuca,
i sama Norwegia nie musiała brać kredytów na dekady

@ZuluScout: Ale nie rozumiem. Czy wojna na Ukrainie byłaby czy nie, to i tak w tej dekadzie musielibyśmy wymienić T-72 i PT-91 na czołgi zachodnie. No i de facto 3 konstrukcje były do wyboru: Abrams, Leopard i K2. Z tego K2 zdecydowanie najtańszy. Więc krytykowanie tego zakupu pod kątem pieniędzy jest co najmniej wątpliwe. Czołg K2 to najbardziej ekonomiczna opcja.
@Thorkill: Owszem jest najbardziej ekonomiczne, ale nie zmienia to faktu, że wyszło na jaw w jaki sposób był kontraktowany ten sprzęt. Teraz powiedz mi co z modernizacjami, bo to są miliardy. k9 kolejna dziwna decyzja, bo musimy sami sobie coś wyprodukować na zastępstwo k10, który współgra z k9 i pewnie tutaj jelcz może coś podziałać, ale to też spoko kasy do przetopienia. Zamiast k9 mogli już wziąć od turków flintry, bo