Wpis z mikrobloga

Hej. Czy ktoś z szanownych Mirasów i Mirabelek zna się na wodzie? Ponieważ mam pewne opory przed dalszym korzystaniem z wody RO to ciekawi mnie czy są jakieś inne sprawdzone sposoby na pozbycie się kamienia i tego chamskiego osadu w herbacie?

Próbowałem zabawy z podblatowym filtrem zmiękczającym ale on działa dosłownie 1-2 dni i sytuacja wraca do normy.
Posiadam sprawnie działający zmiękczacz do wody użytkowej ale i tak mam podwyższony poziom sodu we krwi więc wolałbym takiej wody nie pić.

#woda #pytaniedoeksperta #hydraulika #kiciochpyta #pytanie #filtrdowody
  • 6
  • Odpowiedz
Ponieważ mam pewne opory przed dalszym korzystaniem z wody RO to ciekawi mn


@krzaczor93: RO plus remineralizacja powinna spełnić twoje oczekiwania, co z nią jest nie tak?
  • Odpowiedz
  • 0
@Jarek_P: Na każdy litr wody przefiltrowanej, 4-5 leci do ścieku. Nie jest to kwestia ekonomiczna ale w obliczu nawracających problemów z suszą - etyczna. W niektórych gminach zakazano podlewania i koszenia trawników a ja sobie wylewam wodę ot tak do ścieków xD

Czy przypadkiem filtr remineralizacyjny nie doprowadzi do ponownego zakamienienia wody?

Korzystałem wcześniej z filtra RO z popularnym wkładem remineralizującym WML-2 i nie wiem czy to faktycznie działa, na wylocie
  • Odpowiedz
@krzaczor93: ale wiesz, że to z tą wodą destylowaną (i podobnymi) to wierutny mit.
Zobacz sobie zapotrzebowanie organizmu na minerały i zawartość ich w wodzie. Później porównaj ile byś musiał jej wypić aby zaspokoić zapotrzebowanie a przy jakiej ilości byś fiknął.
  • Odpowiedz
@Bad_Wolf: o ile pamiętam, w tym micie nie chodzi o to, że woda ma ci dać minerały, bo to oczywista bzdura, tylko o to, że woda destylowana te minerały już obecne w tobie rozpuści i wypłucze. Nie oceniam, czy to ma sens, ale na pewno większy.
  • Odpowiedz
@krzaczor93: są urządzenia do zmiękczania wody - niezależne od RO. Używają soli - co jakiś czas trzeba jej dosypywać. Używam czegoś takiego od dawna i kamień zupełnie nie występuje.
  • Odpowiedz