Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy. Mam problem z internetem. Od dłuższego czasu udostępniam sobie internet przez telefon do mojego Nintendo Switcha i Steam Decka. Problem pojawił się kilka dni temu. Ściągając coś na Steam Decku mam prędkość około 10MB/s. Natomiast jak zaczynam coś ściągać na Switchu to prędkość jest niesamowicie niska, liczona w kb/s. Co może być przyczyną? Wcześniej tego problemu nie miałem. Internet mam w Play, udostępniam go robiąc hotspota z telefonu. Próbowałem resetować telefon, Switcha, rozłączać i łączyć się ponownie z internetem. Żadnych rezultatów. Pomocy?

#internet #play #nintendoswitch #steamdeck #komputery #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 6
  • Odpowiedz
@chrusto: Tak się dzieje o każdej porze dnia i nocy? Próbowałeś pojechać kawałek, żeby podłączyć się do innej stacji bazowej? Czasami jest tak, że jak jest duży ruch w jednej stacji bazowej to operator obcina banwitch na konkretnych hostach. Ja tak miałem, że speedtest mi pokazywał 80Mbps na LTE, a Netflix się odpalał w 480p, a rozmów na zoomie się nie dało prowadzić w ogóle z kamerą.

Operator oczywiście nie przyznawał
  • Odpowiedz
@chrusto: LTE (a przynajmniej od T-Mobile) ucina prędkości pobierań z mocno obciążających stron np. Steam. Nie sposób tego obejść bo pewnie nie chcą żebyś im cały czas tworzył 100% obciążenia na antenę
  • Odpowiedz
@chrusto: aha, to widzę, że jest to problem z konkretnymi routerami, wcześniej miałem od dostawcy internetu, ale po zmianie dostawcy mam teraz swój i deck zaczął normalnie działać w końcu. Myślałem, że to problem z software był https://wykop.pl/wpis/71999519/czy-ja-dobrze-widze-jakis-czas-temu-nie-korzystale tutaj opisywałem to i też miałem limit do 10MB/s na necie jest też parę tematów na ten temat, że deck po wifi ma taką prędkość.
  • Odpowiedz
@chrusto: mozliwe że operatorzy lecą w kulki, u mnie orange lte obcina predkość pobierania steam ale czasem jak odpalisz w tle filmik na yt to ich zabezpieczenie głupieje i pobiera się normalnie, taki szajs korporacje sprzedają i potem na infoliniach ukraincy muszą rżnąć glupa że może duże obciązenie albo inne bzdety
  • Odpowiedz
@chrusto: LTE (a przynajmniej od T-Mobile) ucina prędkości pobierań z mocno obciążających stron np. Steam. Nie sposób tego obejść bo pewnie nie chcą żebyś im cały czas tworzył 100% obciążenia na antenę


@Awupin: w zeszłym miesiącu pobrałem 45TB przez LTE w T-Mobile, w centrum miasta, z jednego BTS i nic nie obcinało. To u Ciebie jest jakiś lokalny problem
  • Odpowiedz