Wpis z mikrobloga

Czy ja dobrze widzę? Jakiś czas temu nie korzystałem z decka, ale chyba naprawili problem z wifi (wiem, że kilku użyszkodników również miało ten problem) mianowicie chodzi o to, że podczas ściągania przez wifi deck blokował się na 10 MB/s. Czytałem, że nie którzy to wysyłali na RMA, ale nie wiem czy problem był naprawiony, jedyne obejście jakie było na ten moment to wpięcie go w stację dokującą wtedy zasyłał z pełną prędkością. Bardzo się cieszę z tego powodu, bo w końcu nie muszę go podpinać specjalnie w stację i żeby ciągnął po ethernecie, tylko mogę wygodnie z łóżka/kanapy ściągać gierki. Siedzę na stabilnym kanale aktualizacji i czy ktoś może to potwierdzić?
#steamdeck
  • 4
  • Odpowiedz
@mr0lo o proszę. Ja słyszałem, że ten problem z transferem to był spowodowany wąskim gardłem prędkości zapisu na karcie SD.

Przez to, że aplikacja steam ściąga gry podczas instalacji podzielone na spakowane pakiety, dochodziło do jednoczesnego podwójnego procesu zapisu.
Czyli aplikacja ściąga pakiet gry - > zapisuję go na karcie SD i jednocześnie wypakowuje już ściągnięty poprzedni pakiet - > znowu dochodzi do procesu zapisu na karcie i przez to dochodxi do
  • Odpowiedz
@mr0lo: ja nie miałem takiego problemu, ściągał od zawsze pełnym piecem, 80MB/s jak złoto (to chyba max na moim routerze na 5GHz, mam gigabitowe łącze).
  • Odpowiedz
  • 0
@inrzynier: no właśnie też na 5GHz siedzę, nawet wcześniej przełączałem na 2,4 bo myślałem, że to coś u mnie, ale jak wpiszesz tą prędkość w wujku google to dosyć dużo tematów z tym jest. Najczęściej było poruszane, aby limity ustawić, chociaż to nie pomagało. No nic spoko, że to naprawili.
  • Odpowiedz
@mr0lo: a i jeszcze widziałem, że jest opcja przesyłania po sieci lokalnej - czyli zainstalowałem sobie resident evil village na piecu i stwierdziłem, że na decku też pogram (save przez chmurę, gra zweryfikowana). no i patrzę a on przez sieć lokalną przesyła z pieca - tylko z jakiegoś powodu szło wolniej (poniżej 50MB/s) lol. wyłączyłem to i ściągnąłem bezpośrednio.
  • Odpowiedz