Wpis z mikrobloga

#konfederacja #polityka #zalesie #neuropa
Widać dla #ruchnarodowy #narodowcy ważniejsze są w tej chwili jakies ustawy covidowe, piątki dla zwierząt i jakieś marginalne pierdoły z przeszłości, niż rozkrecanie spirali inflacyjnej. Ja rozumiem na listach syna Banasia, rozumiem własną rodzinę, która często jest działaczami, ja rozumiem że partia jest mała i nie ma komu być na tych listach, ale, do *****y nędzy, przyjmować NIC NIEZNACZĄCĄ LASKĘ, być może nawet byłą dziewczynę Bosaka (a przynajmniej na zdjęciach z czasów MW robi do niego maslane oczy) przyjąć "bo była 20 lat temu w MW i to jest dobra kobieta" - no kurrrr NIE, tego się nie robi kucom, które biegają za toba z teczką.

Narodowcy mają gwoźdź wbity w mózg, tak FUNDAMENTALNE sprawy, jak zadłuzanie kraju w imię "dajmy na bąbelki" i stawianie jakichś szurstw covidowych, które na szczęście są historią, na pierwszym miejscu... Narodowcy chyba naprawde myślą, że Polska może być biedna, byle była WIELKA i KATOLICKA.

Jak ja mam wierzyć Sławkowi #mentzen, skoro najpierw mówi, że za cholerę nie będzie koalicji, a potem wpuszcza taką MIERNOTĘ z partii Ziobry na dwójkę w Siedlcach! I nie kupuje tego, że "To RN miało dwójke i mają do tego prawo" - gówno mnie to obchodzi, popierałem Konfederację w postulatach powstrzymania zadłużania państwa, powstrzymania dlaszego rozdawnictwa i przynajmniej uproszczenia podatków. To w zamian dostaniemy laskę którą Bosak tłumaczy, że "głosowała za socjalem bo MUSIAŁA" - ktoś jej pistolet do głowy przykładał?

A jak Sochę wywalili z list to myślałem, ze zmądrzeli. Chociaż wszyscy wiedzą, że ludzie od Brauna to szury, ale RN to są niby ci "rozsądni narodowcy" - TFU!
  • 4
@miloszy: w jakich niby postulatach?
oni nic nie postulowali.
zero pit, zero zus, co sie okazalo jedna wielka sciema? o tym piszesz?
czy brednie o porzuceniu obecnych przepisow i budowaniu tanszych domow? - inaczej populizm dla 12 latkow, bo przepisy w wiekszosci dotycza bezpieczenstwa budowy domu, albo bezpieczenstwa i zdrowia innych - chyba ze chcsz palic w domach oponami, to wtedy ok.

\wszystko to debilizmy i tak naprawde zero programu, od
Narodowcy mają gwoźdź wbity w mózg


@miloszy: Więc głosuj na ludzi Mentzena. W czym problem? Im więcej głosów zdobędą ludzie Mentzena, a im mniej ludzie Bosaka to tym mniej narodowcy będą mieli do powiedzenia w Konfederacji, a więcej wolnościowcy. To elektorat kształtuje partię. Jeżeli zrezygnujesz z głosowania na wolnościowców, a inni nie zrezygnują z głosowania na narodowców to Konfederacja będzie skręcała w kierunku narodowym. Wybór należy do ciebie.
@Jah00: Ale co ty gadasz? To nie jest partia 5%, tylko partia 15% w tej chwili, te nadmiarowe 10% przychodzi do urny, bierze karte, otwiera na stronie z Konfederacją i losuje pierwsze nazwisko z trzech. Tak to bedzie wyglądać, a nie "to głosuj na osobę" - to nie są JOWy.
Zresztą, który Konfiarz jest w stanie wymienić więcej niż 5 polityków tej formacji? A już w szczególności odróżnić jakichś lokalnych no-namów?
@miloszy: To miej pretensje do wyborców oraz do demokracji, bo Konfederacja nie może się podzielić, gdyż spadłaby poniżej progu. Sami chcieliście progu wyborczego i metody D'Hondta, więc inaczej się nie da. Na karcie będzie napisane kto jakiej partii jest członkiem. Ja na pewno nie zagłosuję na przypadkową osobę, ale ja jestem w stanie wymienić kilkadziesiąt osób, niektórzy są mi znani od kilku a nawet kilkunastu lat.