Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@interpenetrate w kontekście egzaminu to slalom wolny na pół sprzęgle, dużo ludzi nie zdaje na tym a jest to banalnie proste przy wcześniej wspomnianej technice. Najbardziej obawiałem się ósemki bo ona mi nawet w dniu egzaminu nie wychodziła ale powodem był zajechany motocykl OSK i wzniesienie na placu manewrowym, w samym WORD miałem nowy motocykl który prowadził się idealnie. Przy ósemce zwróć uwagę na operowanie wzrokiem,wszystkie tipy wziąłem z YT bo
  • Odpowiedz
@interpenetrate ja ogólnie mega polecam pilnować żeby kierować głowę i wzrok w kierunku w którym chcesz jechać. Nie wiem jak ale działa xD

Ponadto mi pomogło nauczenie się używanie wagi swojego ciała. Nie tylko ręce ale pracowanie calym tulowiem w trakcie takich manewrów, razem z motocyklem.

Po trzecie, w momencie skrętu mocniejsze oparcie się ramionami na kierownicy i niejako wepchnięcie jej w dół. Jakoś to składa ten motocykl lepiej i pozwala
  • Odpowiedz
@3033540: jeździj ostrożnie Mirku mimo iż masz pierwszeństwo, ja zdałem w zeszłym roku i w tym przez babę wymuszająca pierwszeństwo rozbilem Moto i siebie
  • Odpowiedz
Suzuki SV650S


@3033540: o, moj zimek mial identyczna. nie szarzowal, jezdzil spokojnie i przepisowo no to dla odmiany skrecajacy dziadek go nie zauwazyl.
powodzonka
  • Odpowiedz
@Krisskow: polecam pooglądać sobie jeszcze jak wykonać przeciwskręt, generalnie to co opisujesz nie jest ubzdurane, a przynajmniej nie w całości :)

A poza tym wiele z technik jazdy motocyklem można potrenować na rowerze
  • Odpowiedz
@Krisskow: to co mowisz to prawda, przeciwskret i patrzenie w kierunku jazdy. Jest kilka ksiazek o technice jazdy polecam chociaz przejrzec jak to pierwszy motocykl.
  • Odpowiedz
@3033540 ja zdawałem w maju tego roku na mt07 i slalom wolny robiło się bez półsprzęgła, moto jechało wtedy jakieś 10-11 na godzinę jeśli dobrze pamiętam
  • Odpowiedz