Wpis z mikrobloga

cześć Wykop - potrzebuję porady na temat chomika syryjskiego, wiek około 1 rok.
Otóż od 2-3 tygodni przestał używać swojego kółka (średnica kółka około 22 cm) i jedyne co robi to stoi przy kratach i żebrze żeby dać mu pobiegać po mieszkaniu (co niestety nie bardzo jest już możliwe).
Zastanawiałem się, że może ma za małe kółko, chociaż z drugiej strony do tej pory zawsze z niego korzystał. Ktoś miał może podobną sytuację i może coś doradzić? :/

#chomiki #chomik
Gutenwursten2 - cześć Wykop - potrzebuję porady na temat chomika syryjskiego, wiek ok...

źródło: IMG_9247

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Gutenwursten2: 20 cm to raczej mocno dolne widełki. Kiedyś miałem coś koło 18 cm i widziałem jak mój syryjski miał aż nienaturalnie wygięty kręgosłup jak biegał, szybko go wymieniłem, ale trochę dałem ciała bo kupiłem tylko 3 cm większy, czyli 21 cm. Dokładnie taki: https://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/wyposazenie_klatki/kolowrotki/610642?variantid=610642.0&gclid=EAIaIQobChMIrOn_oLefgAMVbliRBR3fjQffEAQYASABEgJvkPD_BwE co prawda było trochę lepiej, Ale:

później miałem dżungarki i biegały w nim zdecydowanie więcej niż ten syryjski, więc to 21 cm to dla syryjskiego jednak
  • Odpowiedz
@km00787: dzięki, w takim razie zamawiam to ze średnicą 28 cm :) Ogólnie polecasz brać to kółko które podlinkowałeś? Faktycznie jest ciche, czy nie bardzo, bo z tego co widziałem to kilka osób w opiniach narzekało?
  • Odpowiedz
@Gutenwursten2: kiedyś miałem plastikowo metalowy i to było głośne. Drewniane są ponoć najcichsze. Ten mój jest chyba całkiem ok, ale tak jak mówię - nie testowałem innych drewnianych. Anyway, raczej polecam :)
  • Odpowiedz
@km00787: Kółko jak najbardziej ok, ciche i bardzo dobrze się sprawdza. Co prawda chomiczek dalej żebrze wieczorami o wyjście z klatki, ale mam wrażenie, że teraz częściej korzysta z kółka także jest poprawa :D
Chyba go po prostu za bardzo przyzwyczaiłem do biegania po mieszkaniu. Ale ogólnie to dzięki wielkie za pomoc :D
  • Odpowiedz