Wpis z mikrobloga

Siema mirki, wiecie może jak to jest z wymaganą wiedzą na Informatyce stosowanej na FIIS na agh?
Dostałem od uczelni ofertę jakiegoś programu wyrównawczego z fizyki, który to ma braki ze szkoły średniej uzupełnić.
Iść na to? Ktoś ma doświadczenie z tymi programami?
Obawam się, że dostanę fizyką w twarz, ponieważ zupełnie z niej nic nie wiem.

Z drugiej strony, na syllabusie stricte fizyczne kierunki to: Mechanika i termodynamika, Elektromagnetyzm i optyka i Laboratorium fizyczne.
Wszystkie te przedmioty na drugim i na trzecim semestrze.
W wymaganiach wstępnych do dwóch z trzech jest tylko: "Znajomość matematyki po wstępnym kursie analizy i algebry."
Tylko na labach jest
* Znajomość rachunku różniczkowego oraz badania przebiegu funkcji, wraz z interpretacją wykresu funkcji
* Znajomość fizyki ogólnej
* Znajomość podstaw statystyki i podstawowych metod opracowania danych pomiarowych

Przeszukałem posty z poprzednich lat dotyczące tego kierunku, jeden z przed 5 lat mówi, że fizyki jest dużo. Czy coś się zmieniło? Wydaje się mało przedmiotów fizycznych w sylabusie.
Sylabus: https://sylabusy.agh.edu.pl/pl/1/2/19/1/4/17/46

#informatykastosowana #informatyka #studia #agh #fiis
  • 2
  • Odpowiedz
Fizyka jest niewiele trudniejsza od tej ze szkoły średniej o nie jest jej dużo imo, więc no gdybys miał rozszerzoną fize w liceum to miałbys dużo łatwiej. Wystarczy umieć rozwiazywać klasyczne zadania i jest troche teorii na egzamin, ale niedużo . Np na egzamin z mech & term masz 3 pytania z puli 10 ( niektórych nie musisz dobrze się uczyć bo i tak na 90% nie da ich na egzamin )
  • Odpowiedz