Wpis z mikrobloga

Czy ktoś w ostatnim czasie wyemigrował do Holandii,Belgii czy tez Niemiec? Mam opcje pracy za 2700-3000€ na poczatek w Holandii, a obecnie w kraju zarabiam na poziomie 8-10 tys. Netto. Branza pozostalaby ta sama. Dylemat mam czy jest to oplacalne z perspektywy zarobkow czy tez potencjalnego "lepszego zycia". #emigracja #holandia #pracbaza
  • 21
  • 0
@Desire22: wlasnie dlatego sie waham, koszt zycia codziennego jest niemalze taki sam wg. danych jakie zebralem. Jest kilka niewatpliwych plusow ale jednak to duza zmiana, a musialbym tez kobiete przekonac do zmiany...
Przy tych kwotach to nie ma sensu- 8 tys pln netto to powiedzmy odpowiednik 3000 euro, plus dochodzi całkowita zmiana otoczenia, brak rodziny, itd.
Mam opcje pracy za 2700-3000€ na poczatek w Holandii


@Mr-Right:
Brutto?
Jak dla mnie przy Twoich zarobkach w Polsce to żaden interes, ale spróbować według mnie warto.
  • 0
@Errad: Glownie rozwoj, zmienic prace i tak chce, a szukam od miesiecy i nic sensownego. Tam wydaje mi sie, ze cenia pracownikow bo jest tez deficyt w tej branzy, u nas odwrotnie bym powiedzial. Ale ciagle czlowiek tez zyje przekonaniem, ze gdzies moze byc lepiej. Rodzina i znajomi to drugorzedny temat.
@Mr-Right: zależy jaki masz cel. Jeżeli zarobić to się nie opłaca, jak spróbowanie i możliwa emigracja na stałe to oczywiście, że tak. Sam spróbowałem 2 miesiące temu i wyjechałem, zarobki większe x4.5 + mieszkanie na 3 osoby gratis, u nas elektryk jest traktowany jako pijak i robol, tu w Irlandii doceniają mnie i nie traktują jak śmiecia dają też szansę rozwoju, jak będzie za 4 miesiące to zobaczymy.
Już się nawet
@Mr-Right: Olej temat Mirku, nie opłaca się. W Holandii masz pełno dodatkowych opłat/podatków i mimo, że zarobisz więcej to nie będziesz miał wiele więcej oszczędności.

Ubezpieczenie zdrowotne (obowiązkowe) 150€/miesiąc, z czasem jak kupisz autko to podatek drogowy - 200-400€/kwartał, mieszkanie (jak nie firmowe) - 1200€/miesiąc, rachunki i inne głupoty- 300€

Szybka kalkulacja - 1850/2050/€/miesiąc

A nie wspominamy tutaj o takich kwestiach jak jedzeniez ciuchy, gadżety do domu, dentysta, atrakcje, itd.

Stawka