Wpis z mikrobloga

Hej. Czy ktoś ma porównanie wiarygodności pasów do mierzenia tętna (np. Geoid HS500, Magene S303), z pojawiającymi się tu i ówdzie ostatnimi czasy urządzeniami naramiennymi (np. CooSpo HW706)?

Te drugie najprawdopodobniej wykorzystują znany ze smartwatchów mechanizm oparty na PPG, ale zastanawia mnie czy są one choć trochę dokładniejsze od swoich "nadgarstkowych" kolegów i czy można traktować je jako zamiennik dla pasów na klatkę piersiową?

#bieganie #biegajzwykopem #silownia #rower
  • 6
  • Odpowiedz
@Yurakamisa: umiesz czytać czy tak lubisz się wymadrzac w losowych tematach? OP pyta o pasek naramienny a nie pomiar nadgarstkowy.

@krzaczor93 naramienne pomiary są dużo bardziej dokładne niż nadgarstkowe bo pas siedzi stabilniej w jednej pozycji, nie wpływają na niego ruchy nadgarstka. Nadal nie jest to dokładność pasa piersiowego ale zdecydowanie bliżej mu do pomiaru z pasa piersiowego niż z nadgarstka
  • Odpowiedz
@teryuu: A w sumie fakt jakoś wyłapałem ten drugi akapit że pisze o nadgarstkowym i mu dałem porównanie

Tutaj jest porówanienie naramienny polar oh1 vs garmin hrm dual czyli na klatke
https://www.rockandrun.pl/2021/05/polar-oh1-test-dokadnosci.html
Wynik jest taki ze naramienny jest troche mniej dokładny + lekko opóźniony. W porównaniu obu testów które wrzuciłem wydaje mi się że naramienny jest lekko dokładniejszyod nadgarstkowego ale nie jest to też jakaś ogromna różnica.
Yurakamisa - @teryuu: A w sumie fakt jakoś wyłapałem ten drugi akapit że pisze o nadg...

źródło: shift-12-03

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Yurakamisa:

W porównaniu obu testów które wrzuciłem wydaje mi się że naramienny jest lekko dokładniejszyod nadgarstkowego ale nie jest to też jakaś ogromna różnica.


Dzięki za wykres.
W przypadku czujników nadgarstkowych to polecam kanał The Quantified Scientist na YT. Chłop co przetestował większość popularnych smartwatchy i opasek pod kątem wiarygodności pomiarów i wychodzi, że poza Huaweiami oraz Apple Watch, większość tego typu produktów wysiada w momencie pomiaru tętna przy aktywnościach wymagających
  • Odpowiedz
większość tego typu produktów wysiada w momencie pomiaru tętna przy aktywnościach wymagających poruszania nadgarstkiem, np. przy podnoszeniu ciężarów czy nawet przy jeździe na rowerze spinningowym. Tu sugestia kolegi @teryuu może być faktycznie słuszna.


@krzaczor93: to też zależy od samego czujnika tętna, mam teraz fenixa 7pro są i w porównaniu do 6 jest zauważalna poprawa. Ale nadal oczywiscie wystepuja jakieś przeklamania i lepiej założyć pas ramienny/na klatke
  • Odpowiedz