Wpis z mikrobloga

Piszę publikację - mam grafiki przekopiowane do worda, ale po przekonwertowaniu do pdfa jakość tych grafik jest strasznie #!$%@?. Co mogę zrobić żeby te grafiki miały wysoką jakość po wydrukowaniu? Użyć jakichś programów graficznych i wrzucić pliki źródłowe do worda i potem konwertować? To już któryś z kolei manuskrypt i boli mnie niska jakość tych grafik.

#nauka #doktorat #programowanie #grafika #grafikakomputerowa
  • 9
Mam "zdjęcia" zrobione w postaci grafik z powerpointa w formacie png, które wrzucam do worda.


@Szatanski_werset: Pomału i jeszcze raz.
Co to są za "zdjęcia" w cudzysłowie, czemu są one jakimiś grafikami z powerpointa?

Masz oryginalne obrazy w wysokiej jakości png czy co tam robisz?
@xfin: Zrobiłem sobie grafiki w ppt gdzie przedstawiam graficznie co się dzieje z moimi materiałami podczas pracy elektrochemicznej. Po wyeksportowaniu tych rysunków do rozszerzenia TIFF albo PNG albo JPEG wrzucam te grafiki do worda. Po wyeksportowaniu do pdfa całej pracy grafiki, które tak zrobiłem mają mega słabą jakość.
@Szatanski_werset:
To w zależności od wersji językowej:
File > Options > Advanced > Image Size and Quality.

Dawno nie korzystałem, ale chyba jest też coś odnośnie jakości eksportu do innych formatów (chociaż może mi się po prostu "export quality" mylić z ustawieniami GIMPa).