Wpis z mikrobloga

Jeśli biore np. 600k kredytu hipotecznego na budowę domu korzystając z BK2 przy czym rata odsetkowa za okres karencji wynosi 3.5k, a rata kapitałowo-odsetkowa po 24 miesiącach 2.7k. To czy mogę wnioskować o zmniejszenie raty w okresie karencji w związku z tym, że jest większa niż rata kapitałowo - odsetkowa po 24 miesiącach?

#kredythipoteczny #bezpiecznykredyt #bk2
  • 5
  • 0
@nocny-mirek: to jest tzw. okres budowlany, czyli okres, w którym wypłacane są transze na budowę domu. W tym okresie płacisz raty w 100% złożone z odsetek i może to trwać chyba maks 24 miesiące, okres karencji kończy się w momencie przelania ostatniej transzy lub gdy np. zrezygnujesz z ostatniej transzy bo udało ci się wybudować za mniej pieniędzy (xD).

@eehhh: dzięki, generalnie dostałem informacje od doradcy, że jest coś takiego
Jeśli biore np. 600k kredytu hipotecznego na budowę domu korzystając z BK2 przy czym rata odsetkowa za okres karencji wynosi 3.5k, a rata kapitałowo-odsetkowa po 24 miesiącach 2.7k. To czy mogę wnioskować o zmniejszenie raty w okresie karencji w związku z tym, że jest większa niż rata kapitałowo - odsetkowa po 24 miesiącach?


@chiraclee: W okresie karencji nie ma dopłat do kredytu w programie Bezpieczny kredyt 2%. Można indywidualnie wnioskować o