Wpis z mikrobloga

Wy sobie #!$%@? jaja robicie? Cel 30 tysięcy na pomoc psychologiczną i leki? Skąd ona ma te leki za 30 000 sprowadzić, z Afryki?
Koszt wizyty u psychologa/psychoterapeuty to 200-250 za wizytę, bez jaj.
Uwielbiam robienie biznesów na czyjejś tragedii. Chłop leży w kostnicy a jej zbiera 30 000 na psychologa...

#poznan
#strzelanina
Vamyss - Wy sobie #!$%@? jaja robicie? Cel 30 tysięcy na pomoc psychologiczną i leki?...

źródło: image

Pobierz
  • 142
  • Odpowiedz
@Vamyss to są grosze. Terapia w Poznaniu to 180 zł/h. Gdyby chodziła codziennie to 900 zł x4 to w miesiącu masz 3600. W tej chwili jest zebrane na 8 miesięcy terapii i imo będzie musiała chodzić na nią o wiele dłużej.

Jedyne do czego się należy przyczepić to że nie wiadomo co to za człowiek i nic.
  • Odpowiedz
@Vamyss: co najsmutniejsze, to dziewczyna po takiej terapii moze zapomni o tej tragedii, a ze lubi zagladac w internet, to jakis wesolek moze jej przypomniec ta historie wrzucajac filmik na jej insta, albo jakiegos smiesznego gifa…. Nie wierzycie, ze tak bedzie?
  • Odpowiedz
  • 1
@UlanaGraszka

Wykopki: wolny rynek, najlepiej to zlikwidować NFZ i robić zbiórki
Ludzie robią i wpłacają pieniądze na zbiórkę
Też wykopki: NIE NO JULCE TO NIE

XD
  • Odpowiedz
@Vamyss: jezeli zrzutka legitna i nie szwindel, to co w tym zlego?
ta dziewczyne spotkalo cos bardzo zlego i normalnym ludzkim odruchem jest chęć pomocy i współczucie
  • Odpowiedz
@ruum Koleżanka z pracy chodziła z synem do psychiatry. Jedna wizyta koło 400 zł. Tu tych wizyt będzie sporo. Do tego na bank psycholog. Do psychiatry na NFZ - zapomnij. Takie są kolejki. Psycholog to nie lekarz więc musisz płacić. Co do samej zbiórki. Mam mieszane uczucia.
  • Odpowiedz
@Reezu: Bo jakby na odwrót było to chłopu NFZ starczyć musi. Niech nie będzie baba i weźmie to na klatę. Aha.


@jack_: Nikomu #!$%@? NFZ nie starcza, jakbyś tego nie uświadczył w statystykach dot. samobójstw w Polsce.

PS. Było na odwrót, czy tak o sobie spekulujesz?
  • Odpowiedz
@plusem-wyklety: Z ciekawości przeglądnąłem w Łodzi topowych psychologów - 150-250 za wizytę


@Vamyss: Za godzinę masz 200-250 zł. Dla uśrednienia, 220 zł. Na terapię nie chodzisz raz w miesiącu, przyjmijmy średnio 2 razy w tygodniu. W miesiącu na samego psychoterapeutę (nie polecajmy psychologów, bo zanim na dobrego trafisz to trochę minie) wydasz jakieś 1700-1800 zł. Dodajmy leki, jakieś 150 zł. Oczywiście, musimy dodać również psychiatrę. Tutaj musimy już liczyć na 250 wzwyż.

No wychodzi Ci coś koło 2k miesięcznie. Starczy jej na 15 miesięcy psychoterapii z lekami zakładając, że receptę będzie dostawać raz w miesiącu, a i konsultacja z psychiatrą też tylko raz w miesiącu (diagnozowanie, wystawienie recepty). Pomijam fakt, że prawdopodobnie przez pierwsze miesiące nie będzie w stanie pracować ani spać spokojnie, więc możemy doliczyć jakieś silne leki uspokajające, ale załóżmy, że w budżecie miesięcznym 150 zł na
  • Odpowiedz
  • 1
@Reezu: W pełni się z Tobą zgadzam, ale tak samo jak ja nie znasz jej. Nie wiesz czy musi się utrzymywac, nie wiesz czy pracuje (pewnie studiuje dziennie i mieszka na stancji), nie wiesz ile czasu będzie potrzebowała na terapię. Może miesiąc, a może kilka lat.
  • Odpowiedz
@Reezu: W pełni się z Tobą zgadzam, ale tak samo jak ja nie znasz jej. Nie wiesz czy musi się utrzymywac, nie wiesz czy pracuje (pewnie studiuje dziennie i mieszka na stancji), nie wiesz ile czasu będzie potrzebowała na terapię. Może miesiąc, a może kilka lat.


@Vamyss: Wiesz, ja zakładam tak.

Pomijamy koszty mieszkania i wyżywienia, rodzice jej pomogą pewnie. Jak pracuje, to będzie na L4. Jeżeli chodzi o terapię, PTSD to minimum, które doznała. PTSD nawet u osób szkolonych do zabijania (żołnierzy) potrafi się utrzymywać całe życie. Zresztą, jej całe życie ulegnie zmianie, bo tyle lęków, których może się przez to najeść to jej raczej na
  • Odpowiedz