Wpis z mikrobloga

Ktos juz dostal ostateczna decyzje z Pekao? Wniosek wyslany 4 lipca, inspekcja nieruchomosci 13 lipca. Zastanawiam sie czy decyzja bedzie w tym miesiacu…
  • Odpowiedz
@maryjuszpitagoras no i tutaj są najlepsze jaja z pekao. Niby najlepsza oferta, ale tutaj zrobili pułapkę. Masz karencję do przekazania własności i nie obchodzi ich nic innego. Od ciebie zależy czy robisz odbiór szybko i od razu akt żeby usunąć karencję, czy zwlekasz z tym i płacisz gruby hajs. Jak chcesz brać pekao to lepiej już umawiaj odbiór i notariusza
  • Odpowiedz
@maryjuszpitagoras no powalone to jest. W innych bankach tego nie ma. Jeszcze próbowałem z nimi jakoś to ugrać żeby było inaczej, ale i tak mają taką procedurę i koniec. Niby można po podpisaniu umowy próbować ją aneksować za 2 stówy z wnioskiem o zakończenie karencji w związku z wypłata całego kapitału kredytu, ale najlepiej od razu robić akt własności i być pewnym że karencja znika od razu.
  • Odpowiedz
@ksiezycoweNieruchy:
Doprecyzuje.

Karencja w PEKAO SA jest obligatoryjnie ustalana na okres do zakończenia inwestycji:

Mieszkanie od dewelopera w budowie, jedna transza = karencja do
  • Odpowiedz
@ksiezycoweNieruchy: Idzie sobie troszkę pomóc.

Z tego co pamiętam jak to mi kobitka w banku tłumaczyła, że dyspozycja na kredycie jest wiążąca 14 dni przed datą zapłaty za ratę. Jeśli ustawisz datę płatności raty kredytowej np. na 20 danego miesiąca a umowę podpiszesz nie dalej niż 14 dni od tego dnia ustawionego to pierwsza rata przechodzi Ci na kolejny miesiąc.

Przykład: Rata płatna 20 dnia każdego miesiąca, umowę piszesz dajmy
  • Odpowiedz
@ksiezycoweNieruchy: Rozmawiałem właśnie dziś z kobietą z peko i to samo mi powiedziała. Myślisz, że mogą być z tego jakieś problemy?ostatnie transze mam na grudzień i fajnie było by już płacić jednak całość.
  • Odpowiedz