Wpis z mikrobloga

Mam w mieście sklep Biedronkę czynną prawie całą dobę, więc czasami jadę na nocne zakupy bez tłoku i kolejek. Dziś w nocy spędziłem na zakupach chyba z pół godziny bo kupowałem dużo rzeczy w tym zgrzewkę wody, jogurty Zott, Coca-Colę, filety z kurczaka bo akurat z indyka nie było i dużo innych rzeczy. Pełny koszyk, podjeżdżam do pani przy lodówkach i mówię: "Przepraszam czy mógłbym zapłacić w normalnej kasie?" zero reakcji pani dalej grzebie w lodówce. Ponawiam pytanie, odpowiedź "A jak pan będzie płacił?" - jakby to miało jakieś znaczenie - "Jak kartą to ma pan kasy samoobsługowe." i cyk urywa kontakt i układa coś dalej.

Zostawiłem w #!$%@? ten cały koszyk i wyszedłem

Jakby jeszcze pani była uprzejma to bym się zastanowił co zrobić a tak to #!$%@?ę taką obsługę. Nigdy nie dawajcie sobą pomiatać. Kiedyś skarżyłem się na Lidl i nie wiem czy moje działania się przyczyniły do zmian na lepsze, ale Lidl obecnie komunikuje że "normalne kasy również są dla Państwa dostępne" i to jest wyjątkowo jakaś tam zmiana na plus, jak i to że ostatnio nie widzę naganiaczy do samoobsługowych - w Lidlu zawsze zwyczajnie odmawiałem płacenia w samoobsługowych to jeszcze w związku ze wspomnianym wpisem:

https://wykop.pl/wpis/61991829/

Ale Lidl się poprawił i w tym momencie poza samoobsługowymi "PARAGON CZYNI WOLNYM" kasami które dalej traktują ludzi jak złodziei - wygrywa polityką otwartych normalnych kas dla chętnych.

Rozumiem że można skorzystać z kasy samoobsługowej, jak ma się jedną czy dwie rzeczy. Jak nie ma bramek które karzą ci skanować paragon jak jakiemuś złodziejowi xD ale jak sklep odmawia sprzedaży dużych zakupów w normalnej kasie to należy coś z tym zrobić.

Właśnie wysyłam mail do zarządu Biedronki z dokładnym opisem sytuacji, jak odpowiedzą to zawołam plusujących. Miłego dnia.

#biedronka #lidl #polska #programowaniespoleczne #truestory #wpolscejakwlesie
MlCHAU - Mam w mieście sklep Biedronkę czynną prawie całą dobę, więc czasami jadę na ...

źródło: a-pr

Pobierz
  • 214
  • Odpowiedz
@MlCHAU babka ma inne zadanie, powiedziała ci, że jeśli masx kartę to możesz ogarnąć wszystko sam zamiast czekać aż do ciebie ktoś przyjdzie, a do tego czujesz się traktowany jak bydło, bo sklep, na podstawie doświadczeń z kradzieżami, uruchomił proste zabezpieczenie.
No ok.
  • Odpowiedz
  • 1
@MlCHAU te bramki co trzeba skanować paragon to w holandii standard więc nie chodzi o Polaków


@Koshiro: noooo w Holandii są to u nas też powinny być nie
  • Odpowiedz
@MlCHAU:
Niedługo nawet jak pójdziesz do mięsnego, to powiedzą, żebyś sobie przeczytał instrukcję krajalnicy i sam sobie ukroił.
Oczywiście przed tym będziesz musiał wykonać skan 3D twarzy i pokazać dowód osobisty do kamery, bo jesteś z góry traktowany jak złodziej.

Zdezynfekuj ręce, ukrój szynkę, umyj krajalnicę, zdezynfekuj krajalnicę, zważ produkt, zapakuj, naklej nalepkę z ceną, umyj ręce a później jeszcze sobie sam skasuj i zapłać w samoobsługowej kasie. A żeby
  • Odpowiedz
@MlCHAU: jeden normalny. Polaki sami skanują cały wózek żarcia, 50 produktów, warzywa, owoce, pieczywo z uśmiechem na ustach. Jak w Auchan pakowała ci kasjerka to Polakowi było glupio.

Pani przestanie, ja zapakuje, ja też od chłopa pańszczyźnianego...
  • Odpowiedz
@MlCHAU: Prawidłowo, Biedronke z resztą bojkotuję z wielu powodów.
Ja tak koszyk zostawiłem i za mną kilka osób w czasach zarazy gdy jadąc przez kraj zatrzymałem się w sklepie, robie zakupy, przy kasie pusto a tam mi babka mówi że godziny dla seniorów - a ja w szoku co to i jaka godzina, dopero do kraju wjechałem pare godzin wcześniej xxxxxxxD Luz wielki a ta wzywa managera, ten też agresywny
  • Odpowiedz
  • 1
@EaglePoland1: przydałoby się jasne stanowisko Biedronki, czy zawsze umożliwiają korzystanie z kas standardowych czy nie. Zadałem takie pytanie w wiadomości do BOK-u, ale nie wiem czy odpiszą. Dla mnie to jest kluczowe kryterium sensowności robienia tam większych zakupów.
  • Odpowiedz
@MlCHAU: Dobre podejście, jak nie ma chęci żeby Cię obsłużyć, to olać temat i niech sobie rozpakowują wózek, szkoda tylko czasu poświęconego na zakupy. Jednak w temacie biedronki, teraz z tego co czytałem pracownicy protestują, bo nie chcą pracować nocami, więc może też stąd taka reakcja i chęć wśród pracowników do odstraszania klientów.

Mogę się jeszcze wypowiedzieć w temacie bramek przy samośkach w Lidlu i Kauflandzie, bo znam osoby pracujące
  • Odpowiedz
@Nowystaryziel: Ta napewno. Znając awaryjność kas samoobsługowych to ta super rewolucja nie nastąpi dość szybko :P Poza tym to wymaga całego wachlarza zmian prawnych i obyczajowych.

No i nasze januszki biznesu raczej na to nie pójdą. Nadal za drogie, naprawiać często trzeba.
  • Odpowiedz