Wpis z mikrobloga

@jmuhha: Koszt dzialek (kiedys tyle co nic, teraz abstrakcyjne kwoty) - teraz dzialka w miejscu domu naszych starych kosztuje wiecej niz te domy sa warte. Tak samo materialy. Zalatwiane/kradzione ws idz i kup je teraz po kolejnej fali abstrakcyjnych podwyzek
@jmuhha: Sytuacja na Śląsku była dosyć podobna aczkolwiek czasami specyficzna.
Przez ilość dużych zakładów przemysłowych i boom górnictwa w PRLu górnicy mieli wszystko tj. do tej pory masz górnicze wspólnoty (już teraz wspólnoty) mieszkaniowe a kiedyś spółdzielnie w miastach a ci co mieszkali poza miastem to zazwyczaj wywodzą się z chłopskich rodzin, które miały "kupę" ziemi - ci wyszli na tym najlepiej.

Patrz to twój dziadek był chłopem i miał 2ha
@jmuhha: Podkarpacie here. Dziadek w końcówce lat 80 pojechał na 12 miesięcy do stanów, i za to wybudował dom 180m2 i kupił ciągnik ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja po roku w Kanadzie kupiłem 10 letniego golfa.
@jmuhha: wiem że piszesz o domu, ale w kontekście mieszkań 1/6 to niedoszacowanie. Rodzice kupili chyba za jakoś 20k mieszkanie dzisiaj warte około 400, czyli 1/20. A i to tylko dlatego że się spóźnili bo byłaby połowa tego xD a ci z ich rówieśników co wtedy trafili na okazje i mieli sporo samozaparcia wzięli takie do generalnego remontu za mniej niż dzisiaj zgarniają od studenta miesięcznie za wynajem. Ale to my