Wpis z mikrobloga

Mirki co robię źle. Przerzutka tylna Ultegra, raz udało mi się ustawić ją idealnie ale złapałam downa i popuściłam lekko linkę, aaand it's gone. Teraz oczywiście ustawiam skrajne przełożenia i potem reguluje na baryłce i o ile biegi w dół (w sensie w dół na najmniejszą zębatkę, a do góry na największą) idą idealnie, o tyle biegi do góry jest problem z przerzuceniem między 2 a 1 biegiem. Jak poruszę gdzieś baryłkę to się jeszcze bardziej psuje. Halp, ostatnia próba i oddaje do sklepu, ale nie ukrywam, że chce nauczyć się to robić sama #szosa #rower
  • 13
właśnie też źle, chyba że tu już rozchodzi się o milimetry


@Konkol: nawet mniej niż milimetry.
Zobacz sobie jakiś filmik na YT z ustawiania oraz najczęstszych przyczyn zle działających przerzutek bo jest tego pełno.

Nie wygięłaś haka przypadkiem?
@Konkol: No właśnie takie awarie fajnie uczą i pokazują, jak to jest proste i można samemu wszystko ogarnąć jak tylko się chce. IMHO lepiej kupić parę narzędzi i samemu się w domu pobawić, niż jeździć specjalnie na serwis i czekać dwa tygodnie na ogarnięcie bzdury, a przy okazji jeszcze serwis coś zepsuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale że hak skrzywiony od razu to bida XD
@guru8: musiało coś nie pyknąć z pakowaniem, ale też jestem wkurzona, bo zdecydowałam się wysyłkowo z powodu niedostępności praktycznie niczego w sklepach w około, bo wolę kupić stacjonarnie i być bardziej zaopiekowanym. Był tylko jeden Ridley za 20k w moim rozmiarze XD