Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@kas44 Tak, ogórek. Na polu, bez włókniny, podlewany deszczem i czasami spryskiwaczem, więc zdecydowanie po liściach też.
  • Odpowiedz
@gobi12: Dyniowate zazwyczaj nie chorują na zaraze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak już to mączniak ale to mi wygląda na po prostu stary liść. Możesz spryskać cabrio duo albo innym ridomilem z krótką karencją ale ja bym to urwał po prostu i tyle
  • Odpowiedz
  • 0
@Niewiemja tak dokładnie nie zaszkodzi... uspokoiłes mnie tym filmikiem... "na prawdę środki ochrony roślin są bezpieczne..." pryskaj se czym chcesz nie zaszkodzi przecież!
  • Odpowiedz
@kas44: Na filmie masz jednego z poważniejszych ekspertów od chorób roślin w kraju który na nim twierdzi że tak, drożdze są spoko w zapobieganiu chorobom ale jak dasz ich za dużo to zaszkodzisz jeszcze bardziej niż sama choroba. A już po wystąpieniu choroby drożdze nie dają kompletnie nic bo one mają zabezpieczać liście przed rozwojem na nich zarodników a nie niszczą grzyba jak już jest w roślinie
  • Odpowiedz
  • 0
@Niewiemja zgoda :) smacznego ogórka nie ma co się klucic! co robisz z ogórków? ja ostatnio odkryłem fajny przepis na ogórki z koperkiem w zalewie octowej :) robiłem długo sałatkę szwedzka ale chyba teraz przerzucę się na te właśnie: koperek pieprz i zalewa octowa z cukrem :) polecam!
  • Odpowiedz
@kas44: Ja za octem nie przepadam tak że mnie to troche ogranicza chociaż zrobiłem zimą sporo octu jabłkowego to pewnie poeksperymentuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale zazwyczaj z sałatkowych właśnie sałatke szwedzką a z gruntowych korniszony, jak najmniejsze takie z 2cm najpierw podkiszam jak małosolne a potem do zalewy octowej. No i kiszone też
  • Odpowiedz
  • 0
@Niewiemja no ja ci powiem że może to moje subiektywne odczucie jest i jakieś przyzwyczajenie bo z ogórkami nigdy nie miałem problemu stosując naturalny nawóz czy oprysk... czego nie mogę powiedzieć o pomidorach niestety :)
  • Odpowiedz
@kas44: No to masz widocznie bardzo dużo szczęścia bo ja nie znam nikogo kto by nie miał z mączniakiem problemu :D A to niestety tydzień i po całej uprawie jak już wejdzie. Nie ma co demonizować środków ochrony, to nie trucizna na nas tylko na grzyby. Cabrio duo ma okres karencji na ogorka 1 dzień chociaż wiadomo że lepiej poczekać dłużej. Zbiera sie po prostu wszystkie ogórki jakie są, wchodzi
  • Odpowiedz
@kas44: Spokojnie. Po wejściu do unii już oni o to zadbali xD Kompletnie niczym dostępnym do amatorskiego użytku sobie krzywdy zrobić nie można, chyba że by ktoś zaczął wyjadać z paczki mospilan łyżeczką. Cała mocna chemia poszła w odstawke albo jest dostępna tylko do użytku profesjonalnego przez rolników. Tak że pytanie czy lepiej sobie kilka razy w sezonie zastosować lek na warzywa który jest z nich wypłukiwany po kilku dniach
  • Odpowiedz