Wpis z mikrobloga

Kolejna część robienia loda. Tym razem będą to lody śmietankowe. W składzie tylko śmietanka, chude mleko i kilka łyżek ksylitolu, który mi został po ciasteczkach z kleiku.

Tak wygląda masa po 3h mrożenia. Od czasu wstawienia jest co pół godziny wyjmowana z lodówki i miksowana. W czasie mieszania czuć i słychać drobne kryształki lodu także tym razem jest lepiej.

Plusujących zawołam jak już będzie gotowa gała.

#gotujzwykopem #deser #lody #slodycze

Pobierz WielkiNos - Kolejna część robienia loda. Tym razem będą to lody śmietankowe. W składz...
źródło: temp_file8668856674022756693
  • 36
@WielkiNos: Jak czuć kryształki lodu to dobrze? Jak kiedyś robiłem i takie czułem to mi się zdawało że śmietanka jakaś zbyt wodnista, przez co lody będą gorsze. W kupnych nie czuć takich kawałków lodu. Miksowanie jest po to żeby to zniwelować?
@WielkiNos: bardzo ładne:) ale mi by się nie chciało bawić w mieszanie co jakiś czas... W przyszłym roku kupię sobie maszynkę, niech miesza za mnie xD
@Pleb12 no właśnie miksowanie jest chyba po to żeby te kryształki były. Tak przynajmniej zrozumiałam. Przedwczoraj robiłam bez tego i wyszły beznadziejne. A te są takie lekkie i orzeźwiające. Jak się zje od razu po 6h mrożenia to idealne.
@WielkiNos: Hmm to ciekawe bo nawet w jakichś "rzemieślniczych" nie czuć nic takiego. Tylko w domowych lub jakiejś słabej jakości. Jak ja robiłem swoje to przez to mi nie smakowały, bo smak lodów był rozwodniony poprzez te kawałki lodu z wody. Chciałbym zrobić takie jak galkowane idealnie gładkie ale się nie da :/
@Pleb12 to może trzeba cały czas mieszać i mieć maszynę? One nie są idealne, ale to i tak o niebo lepiej niż te karmelowe.

Jeden Mirek ma wypróbować ten sam przepis w maszynie do lodów to go spytam czy też czuje takie kryształki.
@WielkiNos: no nie wiem, wielką tajemnica korpolodziarni jak zrobić gładkie lody xD jak kiedyś mi się uda znaleźć idealny przepis i nie zapomnę to podeślę. Chyba że to jak z kurczakami z KFC. W domu takich nie zrobisz bo używają specjalnego sprzętu, nawet nie chodzi o przepis.