Wpis z mikrobloga

#przegryw

Na letniej wyprzedaży Steam kupiłem sobie taką przygodówkę która pójdzie nawet na podłym komputerze.
Nie przepadam za przygodówkami ale tutaj wyczuwam taki fajny klimat lat 80 który działa na mnie bardzo nostalgicznie.
Nawet w opisie na Steam piszą:

Poznaj historię będącą hołdem dla filmów z tamtej epoki, takich jak między innymi Goonies, Badacze kosmosu, Łowcy potworów, Straceni chłopcy, Oni żyją, Terminator i Obcy - decydujące starcie.

Ciekawe jak poradzę sobie bez żadnych poradników,mam nadzieje że dzisiaj pod tym względem nie jest tak źle jak w czasach Jacka Orlando.
Orlando ma rewelacyjną fabułę i klimat ale sama rozgrywka jest jakaś mega nieintuicyjna i bez poradnika w ogóle bym sobie nie poradził.
Jeszcze w grze Beatcop jest klimat amerykańskich filmów akcji lat 80 który aż wylewa się z ekranu ale jakoś model rozgrywki mi nie przypadł go gustu chociaż z początku mocno się wciągnąłem w grę
I Beatcop to polska gra,więc twórcy musieli znać te realia tylko z filmów które się u nas oglądało,nawet w napisach początkowych jest że to hołd dla filmów tamtych lat na których się wychowali.
@CulturalEnrichmentIsNotNice A ty wyczuwasz w tym Unusual Findings klimat filmów tamtych lat?
  • 3
@PawelW124: Czekaj niech pomylę... A więc jeden z bohaterów wygląda jak Marty McFly z Powrót do przyszłości (1985), drugi jak Brandon z Goonies (1985), natomiast nerda-okularnika ciężki jest przypasować do konkretnego filmu, podkład muzyczny to Dead Or Alive - You Spin Me Round (Like a Record); poza tym mamy plakat filmów Oni żyją (1988), Gwiezdne wojny: Część VI Powrót Jedi (1983), Conan Barbarzyńca (1982), gry Pac-Man