Wpis z mikrobloga

#spierdotrip
Głównym powodem dla którego jeżdżę po wsiach jest nostalgia do fajnych wakacji, które przeżywałem w dzieciństwie w rodzinnej wsi. Od dawna dużo się tam pozmieniało i zacząłem się nudzić. Kuzynostwo porozjeżdżało się, gospodarstwo przeżywa regres, może tymczasowy. Do rodziny mam za daleko, by przyjeżdżać na rowerze co jakiś czas, więc zadowalam się wsiami bliżej stolicy. Jednak wygladają zupełnie inaczej, są bardziej puste, z wieloma nieużytkami rolnymi. To nie to samo, lecz wolę to od warszawskiego betonu.

Dzisiaj trochę orzeźwiającego deszczu złapało mnie w powrocie.
Pobierz aqua1125 - #spierdotrip
Głównym powodem dla którego jeżdżę po wsiach jest nostalgia d...
źródło: gminapokrzywnica
  • 2
@ja_nie_lubie: Zależy jakie. Jeśli masz na myśli stare gospodarstwa z ekstensywnym rolnictwem (stare ursusy, ręczna kosa zamiast bron talerzowych, stare budynki), to widzę takich jeszcze sporo. Moja rodzinna wieś charakteryzuje się ogromnymi terenami polnymi, prawie żadnych lasów, brak nieużytków, duże gospodarstwa i duże nowoczesne sprzęty jeżdżą po polach. Lubiłem je oglądać i lubię takie pustynne otwarte tereny. Gdyby na gospodarstwie mieszkało więcej osób i to młodych, którzy się nie pożenili i