Wpis z mikrobloga

@dom_perignon Michał Rachoń, nie może być dziennikarzem bo kiedyś był członkiem PiS.

Anna Mierzyńska, może być dziennikarzem bo kiedyś była członkiem PO.

Sam fakt, ze byly działacz moze być niezaleznym dziennikarzem politycznym to najgorsza możliwa rzecz jaka powinna być piętnowana w tym środowisku
  • Odpowiedz
@pilot1123 ludziom z głównej się nie przepowie, że to co zrobił TVN to najlepszy przykład zlamania etosu dziennikarskiego czyli rzetelności.

Jak w temacie politycznym o partii X gdzie rywalizuje partia Y zaprasza jako eksperta dziennikarza politycznego, który kilka lat wcześniej był w partii Y a do dziś z nią sympatyzuje.
x.....x - @pilot1123 ludziom z głównej się nie przepowie, że to co zrobił TVN to najl...

źródło: temp_file6738023039955050431

Pobierz
  • Odpowiedz
@xDawidMx: Czy kiedykolwiek w jakiejkolwiek z naszych głównych TV TVP i TVN wystąpił jakikolwiek "ekspert" nie sympatyzujący z nurtem tej danej TV? xd

To nie dzieje się tylko u nas, u nas jest to nowość, bo np. za rządów PO obie telewizje były w jednym nurcie ale popatrzcie na USA, tam macie podział od bardzo dawna i obie strony mają swoich specjalistó, swoje TV, swoje media itd.
  • Odpowiedz
@ekjrwhrkjew no i takie coś ludzie jadą i słusznie.

Ale jak w TVNie takiego eksperta mają to już "to jest dobre"

@voldi ale tu nie chodzi o sympatyzowane czy nie tylko o czysty fakt, że "niezaleznym dziennikarzem" jest były działacz PO, który nadal jest blisko z nimi poglądowo.

Po prostu to nieetyczne i powinno być ganione przez wszystkich
  • Odpowiedz
@ekjrwhrkjew ba - Hołownia jesli wroci kiedykolwiek do TV to jedynie do programów rozrywkowych, bo jako "ekspert polityczny" będzie sympatyzował z Kosiniakiem i jechal po innych.

Tu tylko o to mi chodzi. Jak wlazles w politykę to masz zakaz być politycznym dziennikarzem, bo bedziesz stronniczą kurtyzaną.
Niezaleznie czy PiSowiec, Platformiarz, Konfiarz, Lewicowiec
  • Odpowiedz
@xDawidMx: ale jakim niezależnym? w sensie nie zatrudnionycm w TVN? to się zgadza. Nie przynależącym fo partii politycznej? ze screenów wynika, że się zgadza.
Bo niestety poglądy polityczne mamy wszyscy i niezależność nie istnieje.

Co według ciebie znaczy niezależny? Bo o ile nie zmuszono jej do gadania w taki sposób, nie zapłacono jej ani w żadnej inny sposób nie wpłynięto bezpośrednio z zewnątrz na to co powiedziała to jest niezależna
  • Odpowiedz
@voldi jeśli nie widzisz problemu w tym, ze byly działacz partii (sympatyzujący z nią nadal) nawala w nią jako polityczny ekspert to jesteś symetrystą.

Dlaczego TVN wywalił do śniadaniówki Skórzynskiego jak wyszlo ze pisal z Dworczykiem? Bo było ryzyko ze będzie mówił peany na rzecz PiSu.
  • Odpowiedz
@xDawidMx: Nie widzę, ekspert polityczny ani dizennikarz polityczny nie musi być bezstronny i takiego w historii nie było jeszcze i nie będzie xd
A afera jest o słowo "niezależna", proszę nie mydlić tutaj i proszę wksazać gdzie ona nie jest niezależna, jakieś dowody etc. bo nie wykluczam, ze dostała za to pieniądze np. ale bez dowodów jest niezależna.

Natomiast bezstronna nie jest, sympatyzuje z jedną z partii, ale artykuł ani
  • Odpowiedz
Anna Mierzyńska, może być dziennikarzem bo kiedyś była członkiem PO.


Sam fakt, ze byly działacz moze być niezaleznym dziennikarzem politycznym to najgorsza możliwa rzecz jaka powinna być piętnowana w tym środowisku


@xDawidMx
  • Odpowiedz
@Szalom widać jak czytasz ze zrozumieniem całe clue problemu. Pomijając fakt na kogo był ten reportaż spójrz na jedno.

Nieobiektywizm widać na pierwszy rzut oka tym bardziej ze to zrobila stacja krzycząca najglosniej o wolnosci mediów, pluralizmowi itd.

Robisz materiał o partii X.
Zapraszasz do niego ekspertów politycznych z roznych portali (akurat w tym przypadku oba walące w partię X, czyli już nie masz głosu który ewentualnie tę partię
  • Odpowiedz
który jawnie opowiada się za nimi


@xDawidMx: Baba dosłownie napisała najbliżej mi do PO To jest jawne opowiadanie się za nimi? Ja myślę że też najbliżej mi do PO w tym momencie, a gdybyś poprosił to mógłbym #!$%@?ć ci tę partię, jej przywary, słabości przez godziny.

że jest nieobiektywna lub stronnicza.
  • Odpowiedz
@Szalom ale co mnie obchodzi, że "byla no i co z tego".

Jakoś jak Rachoń robi szopki to pierwsza pewnie krzyczysz ze to stronniczy cham.

Byłes w partii politycznej = nie masz prawa być publicystą politycznym w żadnej stacji telewizyjnej. Toż to zakrawa o stronniczość na poziomie programow TVP i tow. Adamczyka
  • Odpowiedz