Wpis z mikrobloga

@saakaszi:
Szczerze mówiąc nie ma się czym chwalić. Rozmowa z konpederastą o gospodarce, to jak pobicie niemowlęcia kijem bejzbolowym.
BTW: Jest gdzieć całość tej debaty?
  • Odpowiedz
@saakaszi: po co to wrzucac, madrzejsze o tym nie wspominac, to wcale jest niepodobne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Teraz to wiadomo ze konfa to kukiz 2.0 i wydmuszka, ale serio wspolczuje ludziom ktorzy probowali lata temu jak krul byl na topie, tlumaczyc kucom na wykopie ze to puste w srodku....
  • Odpowiedz
@saakaszi Składki emerytalne nie są na twoją emeryturę tylko na utrzymanie systemu emerytalnego.
Po za tym dlaczego przedsiębiorcy mają mieć dobrowolną składkę ZUS a pracownicy nie? Zwłaszcza że pracownicy płacą aktualnie więcej na ZUS?
Te pomysły konfy są idiotyczne i nie uczciwe.
  • Odpowiedz
@saakaszi: Powiedziałbym, że "wytarł" to zdecydowana przesada. Gość z Konfederacji wyjaśnił, że bez płacenia na ZUS więcej osób założyłaby działalność i szybciej je rozwinęła przez co osiągnęłaby większy dochód. Większy dochód przedsiębiorców to więcej kasy z podatków bez dokładania nowych. Założenie nie jest całkowicie z dupy, ale dla nowych firm działa już coś takiego jako Mały ZUS (wtedy chyba właśnie nie płaci się składki emerytalnej?). Dodatkowo to trochę myślenie życzeniowe,
  • Odpowiedz
Założenie nie jest całkowicie z dupy,

@zarow: Założenie jest całkowicie z dupy. Ty serio myślisz, że ludzie nie zakładali działalności z powodu śmiesznej stawki ZUS wynoszącej 1500 złotych?


Umówmy się - to są grosze i nawiasem rzekłszy - niewiele więcej oddaje państwu pracujący na minimalnej. Na dobrą sprawę już od mediany brutto zaczyna(ło) się opłacać przechodzić na b2b. Jakoś ludzie się do tego nie pchają.

Do tego stwierdzenie, że
  • Odpowiedz
  • 0
@kurczok
Nie znam osoby, która zakładajac działalność nie skorzystała z małego ZUSu, więc tak - myślę, że ludzie woła nie płacić śmiesznej składki ZUS. Znam też osoby, które nie zakładały firmy z powodu ZUS. Skali tego oczywiście ja ani Ty nie znamy, więc nie wiem czy jest sens o tym dyskutować.

szef doradza przedsiębiorcom, jak wliczyć grajstację w koszta. A przedsiębiorca może wliczyć amortyzację samochodu, paliwo mieszkanie i media, sprzęt, ci z gastronomii nawet żarcie.


Podejrzewam, że ciężko by było prowadzić wysokokosztowa działalność jakby się jeszcze od kosztów płaciło
  • Odpowiedz
Nie znam osoby, która zakładajac działalność nie skorzystała z małego ZUSu

@zarow: LOL, to jasne, że jak możesz mniej płacić, to mniej płacisz ;] Ale serio, do 2022 roku składki ZUS to było ok 1500 zł. Osoba na umowie o pracę z 4000 brutto odprowadza 1500 zł, Nie powiesz chyba, że składka 1500 zł odstraszała kogoś odprowadzającego 1500 zł składek ? ;]

Podejrzewam, że ciężko by było prowadzić wysokokosztowa działalność jakby się jeszcze od kosztów płaciło podatek.

Nie o to mi chodziło. Na jednosobową działalność przechodzi się między innymi dlatego, żeby placić nizsze podatki i składki. Dlatego właśnie za śmieszne uważam stwierdzenie, że większa ilość osób na działalnościach zwiększy wpływy do budżetu. Nie
  • Odpowiedz