Wpis z mikrobloga

Oh shit, here we go again ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szukam auta, parametry ponizej:

- WIELKOSC:: musi byc pojemne i miec skladane siedzenia na plasko. Myslalem nad combivanami ale jednak mi przeszlo bo chce troche wiecej wygody z jazdy. Obecnie jezdze Fordem Galaxy z 2008 r. i jest zajebisty pod katem ladownosci, chociaz brakuje mi w nim czujnikow parkowania (a niestety jest to duzy skurczybyk) i niekiedy wydaje sie "zbyt duzy" zeby gdzies w centrum zaparkowac. Obecnie najbardziej sklaniam sie ku Fordowi S-MAX - wydaje sie pod tym katem idealny, chociaz szczerze rozwazalem tez Forda Galaxy bo akurat czesto jezdze dosc mocno zaladowany.

- CENA: budzet wynosi 40-48k zl.

- Rodzaj paliwa: zawsze bylem fanem benzyniakow ale przykladowo w takim S-Max to wiekszosc wersji to sa diesle. Z jakiegos powodu mam awersje do dieslow z uwagi na wieksza potencjalna awaryjnosc, wieksze koszty eksploatacji i rzeczy ktore moga sie spieprzyc. Z drugiej strony mam swiadomosc ze benzyniaki wiecej pala paliwa. Tutaj powiedzialbym raczej ze kwestia jest uniwersalna.

-Skrzynia biegow: szczerze fajnie byloby miec automat, tylko czy w tym budzecie jest sens to rozwazac biorac pod uwage to ze raczej celowalbym w auta z rocznikow 2012-2014? Wiem ze naprawa skrzyni biegow to moze byc duzy klopot i koszt. Tutaj pytanie raczej do was - czy warto isc w automata w takim budzecie.

No i poza tym to w sumie zalezy mi na wygodzie prowadzenia, bezpieczenstwie i niskim koszcie eksploatacji (czyli aby bylo bezawaryjne) - raczej standard. Najbardziej kusi mnie Ford Galaxy albo S-MAX.

Prosze o pomoc MotoMireczki, licze na was (ʘʘ)

#samochody #pytanie #szukamauta #motoryzacja #szukamsamochodu
  • 8
  • Odpowiedz
Skrzynia biegow: szczerze fajnie byloby miec automat, tylko czy w tym budzecie jest sens to rozwazac biorac pod uwage to ze raczej celowalbym w auta z rocznikow 2012-2014? Wiem ze naprawa skrzyni biegow to moze byc duzy klopot i koszt. Tutaj pytanie raczej do was - czy warto isc w automata w takim budzecie.


@Ushguli: Automat zawsze spoko, ale taki powershift jak trzeba będzie zrobić to szykuj 10k+ PLN.
  • Odpowiedz
@Ushguli: Spojrzałbym na to ze strony czy stać cię zrobić taki remont skrzyni jak nagle siądzie. Bo to jednak 1/5 wartości auta będzie. Z drugiej strony, nie wiem ile chciałbyś potem takim autem jeździć, ale po zrobieniu skrzyni to polata już trochę, a przy ewentualnej sprzedaży można dać wyższą cenę jak na wszystko będziesz miał kwity :)
  • Odpowiedz
@Ushguli: szukaj z 2.2 TDCi. Tam jest zwykły aisin i jak miał wymieniany olej jest trwały.
A odnośnie powershifta są 3 opcje
- liczyć się ze może być do zrobienia za jakiś czas
- kupić już zrobionego
- kupić z padniętym PS dużo taniej, zrobić skrzynie i mieć spokój
  • Odpowiedz
@Ushguli pierwszy S-Max tylko w manualu. Ten powershift nie to, że się może popsuć. Z powodu jego budowy on się psuje pracując normalnie. Jedyna sensowna naprawa to konwersja na manual.

S-Max II ma poprawionego powershifta i spełnia kryteria,.ale jest droższy.

Więc albo benzyna w manualu w I, albo większy budżet, albo... Może C4 Picasso?
  • Odpowiedz
  • 0
@piwakk: @PiotrFr @Golfinho dzieki za pomoc. Benzyna w manualu brzmi ciekawie. Myslalem tez o C4 Picasso. Prawda jest taka ze proces poszukiwania auta jest mozolny i bede bral to co jest w dobrym stanie i najlepiej od osoby prywatnej. Tylko czy C4 Picasso mozna stawiac na rowni z s maxem?
  • Odpowiedz
@Ushguli Moim zdaniem nie, dlatego zdecydowałem się na S-maxa, ale w efekcie zapłaciłem dużo więcej :(

Jak by moim limitem było 50k to chyba zdecydowałbym się jednak na c4
  • Odpowiedz