Wpis z mikrobloga

czy w waszym odczuciu tez jest nie fair to, że jako ludzkość nie wiemy jak i dlaczego powstał wszechświat a mimotego ściągamy tu nowych ludzi którzy też zapewne nie poznają odpowiedzi na to pytanie?

przez to że nie znamy przyczyn początku wszechświata nie możemy skutecznie odpowiedzieć sobie na pytanie o cel życia.

Może początkiem był przypadek, może jest istota wyższa, może żyjemy w symulacji? w zależności od odpowiedzi cel życia byłby każdorazowo inny.

To tak jakby samemu będąc zagubionym w lesie ściągać do tego lasu inne osoby aby błądziły razem z nim..

#antynatalizm
Pobierz
źródło: temp_file729066367677051898
  • 27
@galek: rok temu miałem podobne rozkminy i znalazłem artykuł o tym, że struktura Wszechświata przypomina sieć neuronów w naszym mózgu- np. za około 30% masy obu systemów odpowiadają galaktyki lub neurony. Uważam, że temat krótko mówiąc jest #!$%@? i wątpię by kiedykolwiek komuś udało się rozgryźć o co w tym wszystkim chodzi.

https://przekroj.pl/nauka/wszechswiat-jest-zbudowany-jak-wielki-mozg-paul-ratner
@Bajtopisarz

rok temu miałem podobne rozkminy i znalazłem artykuł o tym, że struktura Wszechświata przypomina sieć neuronów w naszym mózgu- np. za około 30% masy obu systemów odpowiadają galaktyki lub neurony. Uważam, że temat krótko mówiąc jest #!$%@? i wątpię by kiedykolwiek komuś udało się rozgryźć o co w tym wszystkim chodzi.


Najprawdopodobniej o nic nie chodzi tylko po prostu tak się ułożyło i istnieje podobieństwo morfologicznie.