Wpis z mikrobloga

@sna_t: Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie gdzie i w jaki sposób używasz roweru. Bloki i buty typowo szosowe nie nadają się specjalnie do chodzenia. Ewentuanie, żeby wyjść z domu i wejść do kawiarni. Przy dłuższych spacerach zetrzesz bloki i podeszwę, zanim się obajszysz.
Jeśli zdarza Ci się czasami spacerować kawałek po różnych dziwnych nawierzchniach, to olej zasady Velominati i bierz buty/bloki MTB.
  • Odpowiedz
@trzyes: 20k km na szosie w SPD i 15k km na mtb w jednych butach shimano m089 zrobiłem =] w życiu bloków shimano spd nie zajedziesz, gdzie plastikowe np looki po niepełnym sezonie są zniszczone
  • Odpowiedz
@Farmer_Joe nie wiem co rozumiesz przez "zajedziesz" ale ja moje doprowadziłem do stanu że wypinały się bardzo lekko, nawet prosto do góry i co najwyżej stabilizowały stopę na pedale. Podejrzewam że dlatego że używałem ich w podróży i jako daily, gdzie wypina się często i często trzeba też przejść jakiś kawałek w tych butach. Tak, miałem dobrze dokręcone sprężyny w pedałach - porównywałem z nowymi blokami.

Może jak jeździ się tylko dla
  • Odpowiedz