Wpis z mikrobloga

  • 0
@Kevin1337 Na Rysy wchodziłem od słowackiej strony, na początku asfalt jak na Morski Oko, później są łańcuchy, drabinka, pod koniec troche wspinaczki, my mieliśmy jeszcze kilka pól śniegowych, które dało sie przejść z samymi kijkami albo raczkami, ale bardzo dużo ludzi nie miało nawet tego + #!$%@? buty i to oni są w takim momencie największym zagrożeniem bo bardzo łatwo mogą się na ciebie ześlizgnąć. Jak nie masz lęku przestrzeni to raczej
  • 0
@Farfoo11: Na Jagnięcym w porównaniu do Kościelca jest o wiele więcej zajęcia dla rąk, w wyższym odcinku za łańcuchami robi się już skaliście i dobrze jest się czegoś trzymać, ale nie jest to jakiś hardcore. Na szczycie bardzo fajny widok, mieliśmy super pogodę, 0 wiatru wiec można było się nacieszyć :)
Przy schodzeniu trzeba uważać bo łatwo można minąć miejsce z łańcuchami i pójść za daleko (jest wydeptana ścieżka która potrafi
  • 1
@Farfoo11: jak daliście rade na Kościelcu i Świnicy to i Jagnięcy nie powinien stanowić problemu. Z łatwych rzeczy to Sławkowski Szczyt (osobiście jeszcze nie byłem) ale uchodzi za prosty. Na wypady na Słowację polecam tylko wykupić ubezpieczenie na w razie co
@barubar:

Rysy 2503m

Skąd ty wziąłeś tą wysokość? To już w podstawówce uczą, że najwyższy szczyt górski u nas ma 2499m (2501 po stronie słowackiej)

Chyba że jakiegoś starego atlasu używałeś

Podawana powszechnie w literaturze i na mapach wysokość 2503 m dla najwyższego punktu Rysów pochodzi z dawnych pomiarów austriackich z lat 1896–1897 i jest z pewnością zawyżona
@barubar: Byłem w zeszłym roku na całkowitym spontanie. Wyszedłem bardzo późno bo chyba koło 12 z myślą że zobaczę tylko staw gąsienicowy. Gdy tam doszedłem zacząłem się wdrapywać wyżej. Deszcz padał co raz mocniej, nie miałem nawet peleryny. Doszedłem na Karb, chmury były takie że nic nie było widać. Podjąłem decyzję że będzie mądrze się zawrócić tym bardziej że byłem zupełnie sam. Gdy wracałem zobaczyłem, że kilka osób mnie mija (bardzo
AdvisoryLyrics - @barubar: Byłem w zeszłym roku na całkowitym spontanie. Wyszedłem ba...

źródło: IMG_20220730_175355

Pobierz