Wpis z mikrobloga

ej, wyborcy #konfederacja.
Ponieważ w wielu przekazach utrzymuje się, że ta partia jest alternatywą dla wszystkich innych ugrupowań. Że stoi na straży wartości i dba o interes Polski. Że wbija kołek w konszachty i układy.
Czy moglibyście mi napisać, jakie są efekty ich ostatniej obecności w sejmie? Co zrobili dobrze?
Obserwując ich z boku mam wrażenie, że prezentują tylko hasła i realnie niczego nie wprowadzili poza zamieszaniem.
  • 19
  • Odpowiedz
@Exvander: chciałbym napisać, że to sarkazm, ale niestety tylko po części nim jest. Ja naprawdę wierze w to, że gdyby partia, która wygrała wybory, nie robiła całą kadencję absolutnie nic w kwestii ustawodawstwa to byłoby w tym kraju lepiej.
  • Odpowiedz
@Exvander: Przy takiej liczbie posłów jakąmają obecnie ciężko coś ugrać. Za to napewno starająsię dokładnie czytać projekty ustaw które chciał przepychać PiS. To zawsze Konfederacja alarmowała gdy PiS próbował wpisać przepis o bezkarności urzędników do kolejnych projektów ustaw - efekt był taki, że ostatecznie przepis za każdym razem udało się blokować. To Konfederacja pierwsza obnażyła fakt, że PiS zalewa Polskę migrantami - efekt, PiS wycofał się z uproszczonych procedur wydawania pozwoleń
  • Odpowiedz
Czy moglibyście mi napisać, jakie są efekty ich ostatniej obecności w sejmie? Co zrobili dobrze?


@Exvander: no na przykład wstrzymywanie się od głosowania w ważnych sprawach dzięki czemu mamy tyle krzykaczy na wykopie teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jakie są efekty ich ostatniej obecności w sejmie


@Exvander: jakie chcesz mieć efekty przy kilku posłach i braku koalicji oprócz bycia jawnie w opozycji do reszty w większości ważnych spraw? xd
  • Odpowiedz
@Exvander: mordo ale jkim cudem mała partia opozycyjna miałaby cokolwiek wprowadzać xdd? To nie jest ak że jak ktoś ma 5% mandatów to ma 5% władzy. Koalicja rządząca bierze wszystko.
  • Odpowiedz
  • 0
@revente @rsnbl @NijuGMD
Oczywiście, macie racje i jestem świadomy tego o czym mówicie. Wiem, że jako partia nie mają siły w sejmie. W sumie zależało mi właśnie na przedstawieniu przykładów, które wymienił @eldarel, które w jakiś sposób wpłynęły na rzeczywistość.
Niestety, ale też przypominam sobie ich działania, o których wspomina @makaronzjajkiem @Ayessare i tutaj mam opinię, że w niektórych przypadkach szli w ramię z PiSem lub specjalnie wstrzymywali się od głosu
  • Odpowiedz
@Exvander:
Zdecydowanie na minus oceniam wpływ ideologii Kościoła Katolickiego na niektóre ich działania np. zakaz aborcji - za co mają u mnie mocny minus. W takich sprawach decyzja powinna należeć do rodziców i lekarza.
  • Odpowiedz