Wpis z mikrobloga

@FeorgeGloyd właśnie tym się różni jednorazowy błąd czyli to było 80 lat temu i się więcej nie powtórzyło od Niemców gdzie niemożna tego nazwać jednorazowym błędem bo ciągle się to powtarza, sam sobie w sumie zaprzeczyłes xD
@przyjacielsen: A co "Wolyń" ma? Kilka dni temu premier restaurował krzyż przydrożny w wiosce, w której, niejedynej, ekshumację przeprowadzono i postawiono kamienny pomnik. Polskie cwaniaczenie z umowami politycznymi TO NIE JEST UKRAIŃSKI ZAKAZ EKSHUMACJI.
10.07.1941, Jedwabne... i ponad setka innych krwawych polskich pogromów na Żydach. Dokumentacja w IPN-ie.


@walenty-merkel: Jedwabne to był pogrom na terenie ówczesnego państwa niemieckiego w wykonaniu polskich chłopów. Na terenie przedwojennej Polski jakoś nie dochodziło do takich rzeczy.
Rozumiem, że jak w obozie w Oświęcimiu był Żyd, który kolaborował z Niemcami to jego ofiary można nazwać żydowskimi, tak?
Tam nie było państwa niemieckiego. Do lutego 1942 nie było żadnej administracji niemieckiej.


@walenty-merkel:
Polecam już się więcej nie kompromitować. Tutaj jest moje źródło:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pogrom_w_Jedwabnem

Wojska niemieckie wkroczyły do Jedwabnego 23 czerwca 1941 roku wieczorem

Ogólnie jest OK jak mordujesz sąsiadów, kiedy nie ma państwa. Nowa polska moralność.


Nie, to nie jest ok. Polscy sprawcy jak najbardziej są zbrodniarzami. I powinni za to ponieść odpowiedzialność osobiście. Natomiast państwo niemieckie jest również
a gdzie byly 10 lipca? Nawet tyłowych zonderkomand już nie bylo. Administracji do przyszłego 1942 roku.


@walenty-merkel: A co mnie to obchodzi? Może zajęli więcej terenu niż byli w stanie ogarnąć? A może sami namówili mieszkańców? A może im to było na rękę?

No i skoro to było takie wielkie przestępstwo w świetnie zarządzanej III Rzeszy to dlaczego nie ścigali sprawców? Nie wiem, ale się domyślam.

Poza tym to nie jest