Wpis z mikrobloga

Cześć, będąc na wycieczce ktoś ukradł mi cardholder z dowodem osobistym i kartą płatniczą. Kartę zaraz zablokowałem, ale nie wiedziałem, że dowód osobisty też można zablokować z pozycji aplikacji bankowej, więc zrobiłem to dopiero 24h po kradzieży. Boję się, że złodziej mógł zaciągnąć pożyczkę w banku na mnie. Czy naprawdę jestem teraz w czarnej dupie i mam potencjalne długi na wiele tysięcy, bo te cholerne (para) banki dają kredyt online bez szczegółowej weryfikacji klientów? Chciałem zarejestrować się do BIK i wygenerować raport, ale podczas rejestracji pokazuje się komunikat, że rejestracja nieudana, bo dowód osobisty jest zablokowany. Czy w razie, gdy ktoś wziął na mnie pożyczkę mam duże szansę się obronić przed sądem? A może coś się zmieniło i banki nie dają już kredytu, gdy złodziej zna tylko dane z dowodu osobistego?
#pytanie #prawo #banki
  • 4
  • Odpowiedz
  • 0
@rewter: ale co? Nikt nie weźmie na mnie chwilówki przez internet, mając dane z dowodu? Dodatkowo jestem obecnie osobą bezrobotną, a nie wiem czy parabanki biorą to pod uwagę.
  • Odpowiedz
będąc na wycieczce ktoś ukradł


@matiimakaka: A skąd wiesz że złodziej był na wycieczce a nie "w pracy"?

Czy w razie, gdy ktoś wziął na mnie pożyczkę mam duże szansę się obronić przed sądem?


Jeśli zgłosiłeś kradzież na policji to masz papier w ręce, więc nie powinno być problemu.
  • Odpowiedz