Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
W przyszlym roku chce wziac #kredyt na mieszkanie / blizniaka / szeregowiec ( 5 pokoi - sypialnia, 2x biuro, salon i goscie ktorych mamy w #!$%@? czesto). W dobrej lokalizacji, ceny za duze mieszkanie ~80-100m wynosza 1.3-1.5kk PLN. To samo z blizniakami/szeregowcami (ew sa troche w gorszej lokalizacji, ale za to duzo wieksze ~140-160m).

20% wkladu wlasnego to 250-300k PLN, ktore powinien uzbierac do konca roku. Wtedy zostaje kredyt na ~1.2kk PLN.

Rata kredytu powinna wynosic 7-8k PLN i udzwigne to na luzie (~15-20% mojej wyplaty). Tylko ze #!$%@? to jakos strasznie duzo XD
Kredyt na ponad banke, do tego ze 100k na czarna godzine zaoszczedzone i ze 300k na wykonczenie tego domu/mieszkania.

Im bardziej o tym mysle, to przeraza mnie to coraz bardziej. Sa tansze mieszkania, ale lokalizacja to juz nie jest prawie samo srodmiescie, a zadupia (a na takim obecnie mieszkam xD).
Rozwazalem jeszcze dom pod miastem (bo i tak pracuje zdalnie, wiec co to za roznica), ale moja rozowa mowi kategoryczne NIE.
Szkoda, ze #bk2 jest tylko do 700k, bo za taka kwote nic nie wybiore.

Nie wiem po co to pisze, bo zaraz napiszecie ze to bait XD

#nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
  • Odpowiedz
Rozwazalem jeszcze dom pod miastem (bo i tak pracuje zdalnie, wiec co to za roznica), ale moja rozowa mowi kategoryczne NIE.


@mirko_anonim: Uwielbiam gdy różowa stawia się w temacie którego pewnie nie finansuje w żadnej znaczącej części xD
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: no mirku ja nie wiem co Ty wolisz, ale jako, ze tez pracuje zdalnie to sprawa jest prosta: budujesz (albo kupujesz) w malym miescie gdzie jest tanio a do duzego miasta <1h trasy. I mieszkasz sobie po taniosci, masz ogromna dzialke za grosze a zarabiasz pensje z ogromnego miasta.

Moja siostra kiedys by zabila ludzi ze wsi a teraz (40 lat na karku) wlasnie sprzedaje mieszkania zeby sie przeprowadzic
  • Odpowiedz
@asdasdce2w: No z tym taniej to też różnie bywa. Z własnego doświadczenia:
- mieszkanie 53m2 w Poznaniu (Rataje więc blisko centrum) z ochroną/sprzątaniem/widną/garażem podziemnym (i to zamykany box, a nie miejsce postojowe) - czynsz 710zł/mc.
- mieszkanie w Nowym Tomyślu (60km od Poznania, ok. 15k mieszkańców), również 53m2 i wspólnota - czynsz 1100zł/mc bez ochrony, garażu oraz trzeba dyżury na sprzątanie klatki z sąsiadami dogadywać.

W dużym mieście wiele sklepów/usług
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @PfefferWerfer ano xD Ale aktualnie mieszkam w jej mieszkaniu w ktorym sie w sumie dobrze zyje. Na #!$%@?, ale z w miare OK dojazdem do centrum.

Ona nie ma prawka wiec #!$%@? = zalezna od jedynego kierowcy w domu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zrobic nie chce, bo sie boi

  • Odpowiedz
- mieszkanie 53m2 w Poznaniu (Rataje więc blisko centrum) z ochroną/sprzątaniem/widną/garażem podziemnym (i to zamykany box, a nie miejsce postojowe) - czynsz 710zł/mc.

- mieszkanie w Nowym Tomyślu (60km od Poznania, ok. 15k mieszkańców), również 53m2 i wspólnota - czynsz 1100zł/mc bez ochrony, garażu oraz trzeba dyżury na sprzątanie klatki z sąsiadami dogadywać.


@CePeK: zgaduje ze porównałeś mieszkanie od dewelopera z mieszkaniem w starym bloku
  • Odpowiedz