Wpis z mikrobloga

Mirki dostałem negatywny wynik podczas badania technicznego. Negatywny wyniki badania spalin. Przekroczone CO, ma być w zakresie chyba od 3.5 - 4.5% a u mnie wyszło 4.8% Auto trochę podbiera olej.
Poza tym do niczego się nie przyczepił.

Samochód Nissan Micra 2005 1.2 benzyna.

Co można by zadziałać niskim kosztem żeby przejść to badanie? To auto jest do sporadycznego użytku, jazda do sklepu i do pracy i nie bardzo mi się widzi jakiś drogi remont i duża inwestycja gdzie auto warte pewnie będzie tyle co jego naprawa.

#samochody #kiciochpyta #diagnostykasamochodowa #nissan
  • 39
  • Odpowiedz
@spojler0 to juz nie takie łatwe :) negatyw i jego przyczyna jest odbita w systemie. inny diagnosta widzi co było przyczyną i zapewne nie będzie się podkładał :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@xyz_xyz no właśnie o to chodzi :/ dlatego bym wrócił do tego co byłem i powtórzył badanie tylko żebym ten wynik jakoś poprawić, gdzieś tam czytałem żeby dobrze auto przepalić przed badaniem
  • Odpowiedz
@derek25: Możesz spróbować zrobić płukankę silnika, a potem zalać dobrym olejem z dodatkiem ceramizera + czyszczenie przepustnicy. Może silnik zawalony jest już nagarem.
  • Odpowiedz
@derek25: ja nie wiem gdzie wy te przeglądy robicie, że
a) spaliny sprawdzają
b) uwalają za 0.3% odstępstwa od normy xDDDD

co to znaczy trochę pobiera olej ?

litr na 10000 czy litr na 1000 ? :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@amath pierwszy raz w życiu mi badali spaliny dlatego też byłem w szoku
Bardzo rzadko to auto jest jeżdżone dlatego dokładnie nie wiem ale z 1.5l na 1000 weźmie
  • Odpowiedz
@derek25: kolego 1.5l na 1000km to już kopci na niebiesko na postoju nie wspominając o przegazowaniu i to za to dostałeś negatyw nie za te 0.3% , potrzebował powodu :)

drogo, bo naprawa główna silnika jest konieczna
  • Odpowiedz