Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, co myślicie o takim mieszkaniu? Z oczywistych minusów to: z dupy ekspozycja na północ, więc będzie dość ciemno. Kolejny duży minus to pierwsze piętro i mieszkanie większym bokiem jest ustawione w stronę ulicy, co prawda nie jakoś bardzo ruchliwej, ale jakiś bus tam raz na jakiś czas przejedzie. Kawałek dalej biegną też tory bo to rejony dworca Warszawa Wschodnia, więc to też trzeba wziąć pod uwagę. No i w okolicy budowa trwa w najlepsze, więc przez najbliższe 2-3 lata o jakiejkolwiek ciszy i spokoju można zapomnieć.

Ale sam rozkład chyba nie najgorszy. Mieszkanie całkiem spore, pokoje sensowne. Łazienkę 1 wypadałoby przerobić na wspólną i ewentualnie nieco powiększyć, wtedy można by od biedy zlikwidować łazienkę 2. Salon trochę mały jak na takie mieszkanie, szkoda też, że nie ma oddzielnej kuchni, a i sam aneks dość mały, ale może macie jakiś pomysł co z tym zrobić?

Jak byście ocenili ogólnie? 2/10? Macie pomysły na co jeszcze zwrócić uwagę? Od tej strony co jest większy bok mieszkania, po prawej stronie patrząc na ten rozkład jest też wejście do klatki i wjazd do garażu mniej-więcej pośrodku budynku. To też oczywiście jest minus.

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie
Lempek - Mirki i Mirabelki, co myślicie o takim mieszkaniu? Z oczywistych minusów to:...

źródło: mieszkanie_rozklad

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@Lempek: poza minusami, ktore wymieniles to. Ta 2 lazienka zbedna jesli nie potrzebujesz, lepiej zrobic sobie tam jakis schowek na #!$%@? czy cos. 5m2 lazienka w zupelnosci wystarcza. Polnocne okna to ciemnosc i zimno, licz sie z wiekszymi rachunkami za prad i ogrzewanie. Uklad mieszkania bardzo okej
  • Odpowiedz
  • 1
@widmowy_dziobak: nieco taniej, bo to konkretne co wstawiłem jest na 1. piętrze i kosztuje trochę ponad 1 mln. Ale fakt, wczoraj sprawdzałem na Otodom/OLX i est oferta za takie samo mieszkanie na 2. piętrze i właśnie kosztuje 1200k - ktoś kupił i sprzedaje drożej xD. Jasna sprawa, że 2. piętro lepsze, ale różnica jest ponad 140k xD dla mnie to jest różnica spora.
  • Odpowiedz
  • 0
@widmowy_dziobak: za 1200k to nawet bym na to nie patrzył xD. Poza tym, w takiej cenie to jestem pewien, że dałoby się znaleźć coś zdecydowanie lepszego lub większego, w zależności od potrzeb.
  • Odpowiedz
  • 0
@Miszcz_Joda: dzięki za opinię. Myślę, że właśnie tak ewentualnie można by zrobić. Myślę czy by się jakoś nie dało (i czy by to miało sens) powiększyć tę łazienkę 1. w stronę Pokoju 1., tam jak są na planie do niej drzwi aktualnie, żeby była taka wnęka i do niej można by wstawić pralkę. Alternatywnie ją nieco powiększyć w lewo, tak jest tam teraz aktualnie ściana z szafą, bo jakby z tej
  • Odpowiedz
  • 0
@herbatananoc: czemu nie? Nie wiem czy 2 łazienki są potrzebne. a jakby przerobić tę większą na ogólnodostępną to brak szafy to nie problem, bo wtedy miejsce na różne rzeczy byłoby tam gdzie ta druga łazienka.

Co do salonu to niestety na tym również ubolewam. Takie 27 m^2 chociaż by się przydało. Od biedy można by Pokój 3. zlikwidować i mieć turboduży salon. Ale zastanawiam się czy by się nie dało coś
  • Odpowiedz
@Lempek: Byłem tam w zeszłym tygodniu u znajomych który się wprowadzili na żupniczą 23... szczerze- zajebiste wrażenie na mnie zrobiło. Bo byłem nastawiony że to jakaś tragedia będzie. Co więcej dla mnie pociągi wręcz to plus nie minus. W ogóle to nie przeszkadzało, wręcz przyjemnie. POLECAM i zazdroszczę bo mnie nie stać
  • Odpowiedz
  • 1
@JanuaryFx: Żupnicza 23? To Praga Deco/Praga Arte? Tam w okolicy to na razie z tego co wiem to jest SOHO by Yareal, zrobili Mińską 25 i tam jest całkiem spoko, bo nawet sam mieszkałem przez rok i teraz budują kolejne etapy nieopodal, ale to zupełnie inny pułap cenowy. A co do dworca to trochę plus i trochę minus, zależy jak patrzeć. Dla mnie też raczej na plus.

No, ja niestety będę
  • Odpowiedz
@Lempek: zapomnialem napisac o aneksie kuchennym. Masz tam okno do samej podlogi, wiec nie pociagniesz szafek na te sciane, jedynie sytuacje moze uratowac zrobienie szafek w litere L na druga strone, ta od wejscia do aneksu. Ta sciana gdzie teraz na rzucie sa szafki kuchenne ma pewnie z ok 2,5m, wiec wejdzie Ci lodowka + 3 szafki 60 cm. W takim ukladzie jak teraz ten aneks jest nieakceptowalny tak naprawde, brak
  • Odpowiedz
  • 0
@Miszcz_Joda: No właśnie ten aneks to jest spory minus. Też się zastanawiałem o zrobieniu tego w L, ale zje to sporo tego salonu, który i tak jest mały. Ale innej opcji jakoś nie widzę
  • Odpowiedz
@Lempek: za mały salon. Wykreśl jedno z listy, bo wszystkiego nie będzie: normalny stół z krzesłami, kanapa ze stolikiem kawowym, blat roboczy w kuchni
  • Odpowiedz
Skoro zależy Tobie na osobnej kuchni, to może byłaby opcja aby okolice Pokoju nr3 przerobić na kuchnię, a z pokoju zrezygnować, albo zrobić mały pokój w miejsce aktualnego aneksu. Ewentualnie w miejsce Pokój 3 aneks z wyspą i masz wtedy sporą przestrzeń wraz z salonem.
  • Odpowiedz
  • 1
btw. zastanawiałem się jeszcze nad takim mieszkaniem nieopodal: https://develia.pl/pl/mieszkania/warszawa/aleje-praskie/ap-018-4a/
tutaj z plusów to jest fajny rozkład, ekspozycja na wschód i południe plus fajny projekt osiedla. No i pewnie standard wykończenia też trochę lepszy. Ale też jest różnica w cenie. Tak jeszcze dodam, że cena tego mieszkania co podlinkowałem wyżej zmieniła się z 920k do 994k w ciągu miesiąca xD
  • Odpowiedz