Wpis z mikrobloga

Kiedy polacy przeproszą za swoje zbrodnie?
Dziś warto sobie przypomnieć, że Polacy odpowiedzialni są za ludobójstwo na Ukraińcach dokonane w ramach prymitywnej zemsty. Wszyscy musimy mieć świadomość, że Polacy bestialsko zamordowali ok. 20.000 Ukraińców i przesiedlili kolejne 140.000.

Natomiast w całym okresie międzywojennym ciągle ich upokarzali, wynaradawiali, zmuszali do zmiany wiary, niszczyli cerkwie i robili wszystko, żeby Ukraińcy całkowicie nas znienawidzili.

Link do informacji IPN - https://ipn.gov.pl/pl/edukacja-1/wystawy/13633,Polacy-Ukraincy-19391947.html

#polskiezbrodnie
#wojna #ukraina #wolyn #polska #pamietamy #neuropa #4konserwy
Pobierz
źródło: czas-samotnosci-ukraina-w-latach-1914-2022-edycja-specjalna
  • 30
Natomiast w całym okresie międzywojennym ciągle ich upokarzali, wynaradawiali, zmuszali do zmiany wiary, niszczyli cerkwie i robili wszystko, żeby Ukraińcy całkowicie nas znienawidzili.


@Lutaklika: Aha ok, to jak ja Ci zabronię chodzić do kościoła to w zamian przyjdziesz do mnie do domu i zabijesz mi żonę i dzieci? A potem powiesz wszystkim na około że to ja Cie sprowokowałem i w sumie to mi się należało?

Ty się dobrze czujesz?
@Lutaklika: OFICJALNA uchwała polskiego sejmu 2012

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uznaje, że akcja „Wisła” była naruszeniem podstawowych praw człowieka. W czasie trwania tej akcji zastosowano właściwą dla systemów totalitarnych zasadę odpowiedzialności zbiorowej, która nigdy nie może być podstawą polityki demokratycznego państwa.


http://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/0/79FD9CF338EFDFD1C1257ABD00369F55/%24File/904.pdf

OFICJALNA uchwała polskiego SENATU 1990

Jednym z nich była wojskowa akcja "Wisla", która na mocy uchwaly Prezydium Rady Ministrów z dnia 24 kwietnia 1947 r. prze- prowadzono W poludniowej i
1) ''I Rzeczpospolita przez setki lat kolonizowała i ciemiężyła Ukraińców''

I Rzeczpospolita przede wszystkim nie była państwem narodowym, tylko szlacheckim, opartym o etos szlachty i jej przywileje. Już z samego tego powodu ''argument'' ten jest bzdurą. Trudno zresztą mówić o ''ukraińskim narodzie'' w XVII wieku, bo idee nacjonalizmu ukraińskiego powstały ponad dwieście lat później.

Co więcej, tereny ukrainne, o których ''ciemiężeniu'' mowa znajdowały się daleko na wschód - w rejonie Podola, Naddnieprza